XII Gala Certyfikatów Rzetelności

XII Gala Certyfikatów Rzetelności
Data2022-10-03

Na co dzień kierujemy się prostymi, życiowymi zasadami, takimi jak uczciwość i transparentność.

Uważamy, że zarówno w życiu prywatnym, jak i jako przedsiębiorcy powinniśmy reprezentować szczególny zestaw cech, wśród których te stanowią solidny fundament. Z tego powodu jest nam niezmiernie miło poinformować, że firma EMKA S.A. została nagrodzona podczas XII Gali Złotych i Diamentowych Certyfikatów Rzetelności, organizowanej przez program Rzetelna Firma.

Rzetelna Firma – co to za program?

Rzetelna Firma skupia ponad 40 tysięcy polskich przedsiębiorstw, funkcjonujących we wszystkich gałęziach gospodarki, których wspólną cechą jest rzetelność i uczciwość w biznesie stawiana na pierwszym miejscu. Program wspiera te firmy, które budują pozytywny wizerunek nie tylko wiarygodnego, ale i wypłacalnego przedsiębiorstwa. W efekcie każde s przedsiębiorstw, które spełnia takie kryterium, może otrzymać Certyfikat Rzetelności, który stanowi oficjalne potwierdzenie braku niespłaconych zobowiązań, notowanych w Krajowym Rejestrze Długów BIG SA.

Gala Złotych i Diamentowych Certyfikatów Rzetelności

W połowie ubiegłego miesiąca, 15. września 2022 roku, w hotelu Sofitel Warszawa Victoria odbyła się XII już Gala wręczenia Złotych i Diamentowych Certyfikatów Rzetelności. Podczas uroczystości wyróżnionych zostało 120 przedsiębiorców, którzy na pierwszym miejscu stawiają właśnie takie cechy, jak uczciwość i rzetelność płatnicza. Wieczór pełen wrażeń, emocji i szacunku poprowadził Hubert Urbański, znany wielu Polakom prezenter, prowadzący teleturniej „Milionerzy”, a jedną z osób, które miały przyjemność odebrać podczas Gali wyróżnienie był Prezes Zarządu EMKA S.A., Krzysztof Rdest.

Aby pracować z najlepszymi, trzeba im dorównywać

„Jestem bardzo wdzięczny za to, że EMKA została wyróżniona nie tylko z powodu rzetelności płatniczej, ale także uczciwości, jaką kierujemy się na co dzień. Uczciwości wobec naszych kontrahentów, wobec Klientów, ale również wobec naszych pracowników oraz mieszkańców miejscowości, w których funkcjonujemy na co dzień” – podkreśla Krzysztof Rdest.  – „Niejednokrotnie powtarzamy podczas różnych okazji, że najlepsi pracują z najlepszymi. Ale to działa w dwie strony: aby pracować z najlepszymi, trzeba im dorównywać. Trzeba w pierwszej kolejności starać się zrozumieć i znaleźć w ludziach i przedsiębiorstwach to, co w nich najlepsze, a dopiero potem wprowadzać to samo w życie własne lub życie firmy, którą zarządzamy. W EMKA S.A. każdego dnia staramy się myśleć nie tylko z perspektywy tego, co jest dobre dla spółki i celów, jakie są wobec niej postawione. Równie ważne, jeśli nie najważniejsze jest znalezienie odpowiedzi na pytanie, czy działania te są dobre dla naszych pracowników, Klientów, kontrahentów, a nawet lokalnych społeczności lub środowiska, w jakim funkcjonujemy. To właśnie tak przejawia się rzetelność i uczciwość i niezmiernie cieszę się, że otrzymane wyróżnienie potwierdza fakt, że zmierzamy w tym aspekcie we właściwym kierunku” – podsumował.