Odpady medyczne – Opole

Odpady medyczne i weterynaryjne, a dokładniej gospodarowanie odpadami to wykwalifikowana gałąź logistyki wymagająca precyzji, nowoczesnej technologii i spełniania przewidzianych norm prawnych. EMKA S.A. zajmuje się kompleksową działalnością w tym zakresie od trzydziestu lat. Wiemy, jak zmierzyć się ze wszystkimi wyzwaniami dotyczącymi utylizacji odpadów niebezpiecznych, przed którymi stają szpitale, kliniki, gabinety medyczne i gabinety weterynaryjne z całej Polski. Wybór oferty EMKA S.A. w Opolu daje niezachwianą pewność, że odbiór, transport, unieszkodliwianie odpadów medycznych i weterynaryjnych, które stanowią ryzyko zakaźne, zostaną przeprowadzone nie tylko bezpiecznie i zgodnie z przepisami o ochronie środowiska, ale także kompleksowo i wygodnie niezależnie od dostarczanej ilości. Dzięki innowacyjnej technologii i wysokiej jakości usług EMKA S.A. będzie solidnym partnerem w zakresie gospodarowania odpadami medycznymi.

Co robić z odpadami niebezpiecznymi?

W pierwszej kolejności należy je rozpoznać i zrozumieć odpowiedzialność. Odpady niebezpieczne to szeroka grupa odpadów. Utylizacja odpadów medycznych w żadnym wypadku nie mogą zostać powierzone osobom czy firmom nieposiadającym przystosowanych do tego narzędzi.  Zgodnie z literą prawa polskiego odpady medyczne i odpady weterynaryjne mogą podlegać różnie klasyfikowanym i określanym praktykom, takim jak specjalistyczny transport, utylizacja czy neutralizacja. Ostatni krok, czyli przewidziany ustawowo sposób unieszkodliwiania odpadów medycznych, to przekształcanie termiczne. Właściwie przeprowadzony proces zmniejsza masę i eliminuje patogeny niebezpieczne dla ludzi i środowiska.

Odbiór, transport i neutralizacja odpadów niebezpiecznych w Opolu

EMKA S.A. oferuje swoje usługi na terenie wielu województw, w tym w województwie opolskim. Ogólny zarys postępowania jest całkiem prosty. Odpady medyczne, farmaceutyczne i weterynaryjne są odbierane przez zespół EMKA S.A. z wybranego punktu w Opolu, przewożone oznaczonym pojazdem przez kierowcę posiadającego certyfikat ADR (zezwolenie na przewóz towarów i ładunków niebezpiecznych) do instalacji termicznego przekształcania odpadów znajdującej się na terenie województwa, z którego nastąpił odbiór odpadów niebezpiecznych. Następnie w ściśle określonych środowiskowo warunkach i z wykorzystaniem nowoczesnych procesów technologicznych odbywa się bezpieczna dla środowiska neutralizacja i utylizacja odpadów medycznych. Szczegóły są zawsze ustalane indywidualnie z klientem w toku wspólnej konsultacji.

Wygeneruj korzystną ofertę

Imię *

Nazwisko *

E-mail *

Telefon *

NIP *

odpady medyczne

Odpady niebezpieczne w Opolu – pionierskie trendy technologiczne i dbałość o środowisko

Ogólnoświatowa świadomość ekologiczna potencjalnego ryzyka, jakie niesie ze sobą niewłaściwe gospodarowanie odpadami medycznymi, wzrasta sukcesywnie także w Polsce. Priorytetem zespołu EMKA S.A. przy nawiązywaniu współpracy jest zapewnienie Państwu gwarancji, że zostaną zachowane wszelkie restrykcyjne normy sanitarne, a sam proces utylizacji odpadów zostanie przeprowadzony bezpiecznie. W tym przypadku nie wystarczy samo umieszczenie odpadów niebezpiecznych w pojemnikach, segregowanie i magazynowanie. Fachowym doradztwem i innowacyjnymi rozwiązaniami w zakresie neutralizacji odpadów medycznych i weterynaryjnych zajmujemy się już od 30 lat. Ponadto oferujemy wiele dodatkowych usług.

odpady medyczne

Nie tylko gospodarowanie odpadami medycznymi – usługi dodatkowe dla placówek z Opola

Nasze usługi obejmują nie tylko odbiór, wywóz i utylizację odpadów, ale także prowadzenie szkoleń, obsługę dokumentów (w tym elektroniczną), raportowanie o odpadach oraz sprzedaż medycznych artykułów jednorazowego użytku. W każdej chwili mogą Państwo skorzystać z panelu klienta, systemu pomocy i aplikacji EMKA Mobile, którą można bezpłatnie pobrać w sklepach App Store i Google Play. Oferujemy doradztwo i przejrzyste warunki umowy, które możemy omówić z Państwem na każdym etapie współpracy. Asortyment sklepu internetowego EMKA obejmuje między innymi zestawy ochrony osobistej, rękawiczki, maseczki, pojemniki na odpady medyczne. Akty prawne o ochronie środowiska, sprawozdania roczne, serwis mat, ozonowanie, aktualności, archiwa i wszelkie informacje pomocnicze można znaleźć w zakładkach naszej witryny internetowej, a także skorzystać z całodobowej infolinii pod numerem 46 858 0926.

Koszt transportu i utylizacji odpadów niebezpiecznych – Opole

Cena utylizacji odpadów medycznych i weterynaryjnych wytwarzanych przez placówki medyczne w Opolu jest uzależniona od ich ilości oraz częstotliwości świadczonych usług. Dokładne warunki i koszty określane są indywidualnie podczas zawierania umowy na odbiór odpadów oraz ich unieszkodliwienie, dzięki czemu proces i charakter współpracy będą klarowne i dopasowane do Państwa oczekiwań. Podczas wspólnych ustaleń pomagamy Państwu określić potrzeby, konieczne zasoby i siły, które będą wykorzystywane w toku świadczenia usług. Utylizacja odpadów medycznych musi przebiegać wedle ściśle określonych reguł i norm prawnych, dlatego warto w tej kwestii zaufać firmie EMKA S.A.