Odpady medyczne – Kędzierzyn Koźle

Utylizacja odpadów zakaźnych to bardzo ważny proces, który chroni nie tylko środowisko, lecz także ludzkie zdrowie przed niekorzystnym wpływem różnych zakaźnych substancji. Firma EMKA S.A. od wielu lat specjalizuje się we wszelkich działaniach mających na celu zwiększenie bezpieczeństwa i spełnianie różnych wymogów prawnych w zakresie zarządzania odpadami. Wywóz odpadów medycznych, utylizacja odpadów niebezpiecznych czy unieszkodliwianie odpadów weterynaryjnych – tego typu zadania są realizowane przez nas z najwyższym profesjonalizmem i zaangażowaniem.

Wywóz odpadów medycznych i inne usługi ze wsparciem specjalistów

Już od 2000 roku skutecznie działamy w zakresie usług związanych z odpadami niebezpiecznymi pochodzenia przede wszystkim medycznego i weterynaryjnego. Nasza oferta obejmuje także szereg innych zadań, wśród których znajduje się między innymi utylizacja odpadów pochodzących z gabinetów weterynaryjnych. Decydując się na współpracę z EMKA S.A., stawiają Państwo na specjalistyczne wsparcie i profesjonalne podejście do każdego zadania. Nasze wieloletnie doświadczenie to gwarancja skuteczności, która została doceniona przez wiele placówek lekarskich, naukowych i weterynaryjnych w całej Polsce – również w Kędzierzynie-Koźlu.

Odpad medyczny – co oznacza ten termin?

Choć prawdopodobnie większość z nas miała pośrednią lub bezpośrednią styczność z tego typu odpadami, warto nieco bliżej przyjrzeć się, czym właściwie są odpady medyczne. To termin opisujący wszelkie przedmioty i substancje, które powstają w trakcie wykonywania usług zarówno medycznych, jak i naukowych. Spora część z nich zawiera liczne drobnoustroje, które mogą okazać się niebezpieczne dla zdrowia, a także dla środowiska. Z tego względu wymagane jest właściwe podejście do ich utylizacji – zasady w tym zakresie są opisane przez odpowiednie przepisy, które określają również ścisłą definicję pojęcia „odpad medyczny”.

Wygeneruj korzystną ofertę

Imię *

Nazwisko *

E-mail *

Telefon *

NIP *

odpady medyczne

Utylizacja odpadów medycznych – Kędzierzyn-Koźle

Jednym z najbardziej efektywnych sposobów – a w zakresie niektórych grup odpadów jedynym dopuszczalnym – w jaki odbywa się utylizacja odpadów medycznych, jest termiczne przekształcanie odpadów. Nie każdy zakład może wykonać takie działanie – proces ten jest ściśle regulowany przez różne przepisy. Specjalnym regułom podlega również transport odpadów medycznych: odpady medyczne zakaźne muszą być przewożone wyłącznie w zgodzie z odpowiednimi zasadami. Działalność EMKA S.A. w stu procentach spełnia wszystkie regulacje, dzięki czemu mogą Państwo liczyć na skuteczne i bezpieczne pozbycie się odpadów niebezpiecznych.

odpady medyczne

Nie tylko odpady medyczne – wsparcie w pracy placówek weterynaryjnych

Obok odpadów medycznych warto wyróżnić odpady weterynaryjne, które również mogą być zagrożeniem dla zdrowia i środowiska. Ta kategoria obejmuje odpady, które powstają w wyniku działalności weterynaryjnej – możemy spotkać się także z określeniem „odpady zwierzęce”. Warto zaznaczyć, że spora część chorób przenoszonych przez zwierzęta może mieć bardzo negatywny wpływ na ludzki organizm. Z tego względu odpowiednia utylizacja odpadów weterynaryjnych stanowi niezbędny element działalności każdej placówki zajmującej się tego typu usługami. Również i w tym celu należy wykorzystać termiczne przekształcanie odpadów. Oferta EMKA S.A. obejmuje także odbiór odpadów weterynaryjnych i obsługę całego procesu od początku do końca.

Jak przebiega utylizacja odpadów medycznych?

Utylizacja odpadów niebezpiecznych to czynność, która wymaga odpowiedzialności i dostępu do najlepszych rozwiązań. Do tego dochodzi kwestia regulacji prawnych, które dokładnie opisują właściwe postępowanie przy tego typu działaniach. To wszystko sprawia, że tego zadania powinien podjąć się jedynie wysoce wykwalifikowany personel mający dostęp do odpowiednio zaawansowanego wyposażenia, którym dysponuje EMKA S.A. Unieszkodliwianie odpadów medycznych jako przyjęte do realizacji zlecenie rozpoczyna się od transportu, który przebiega z użyciem specjalnie przystosowanych pojazdów. Po dostarczeniu ich do instalacji przeprowadzamy proces utylizacji – jest to termiczne przekształcanie odpadów.

Odpowiedzialność w utylizacji i transporcie odpadów

Wszystkie niebezpieczne odpady wymagają utrzymania rygorystycznych zasad także przy transporcie. Reguły w tej kwestii są określone przez tzw. konwencję ADR, która weszła w życie już w latach 50. XX wieku i do tego czasu stanowi jeden z najważniejszych dokumentów regulujących transport materiałów niebezpiecznych. Dzięki zgodności z regulacjami odpady zakaźne podczas przewożenia nie naruszają bezpieczeństwa pracowników oraz osób postronnych i mają minimalny wpływ na środowisko. EMKA S.A., oprócz samego unieszkodliwiania odpadów, specjalizuje się również w ich przewozie – warto przy tym podkreślić, że przy każdej czynności ekologia jest dla nas sprawą pierwszorzędną.

Transport i utylizacja odpadów – cena w Kędzierzynie-Koźlu

Ile należy zapłacić za czynności takie jak utylizacja odpadów? Kędzierzyn-Koźle to jedno z licznych miast na mapie całej Polski, w których można skorzystać z naszych usług przystosowanych pod kątem Państwa potrzeb. Przy każdej umowie dokładna wysokość stawki jest ustalana indywidualnie na podstawie zakresu danego zlecenia. W efekcie wszyscy nasi partnerzy mogą cieszyć się profesjonalnym wsparciem na odpowiednich warunkach.

EMKA S.A. – wieloletnie doświadczenie w unieszkodliwianiu odpadów niebezpiecznych

Dlaczego warto wybrać usługi EMKA S.A.? Jednym z naszych najważniejszych atutów jest spore doświadczenie – działamy na rynku już od lat 90., a utylizacją odpadów zajmujemy się od roku 2000. Od samego początku naszej działalności towarzyszy pasja oraz nacisk na ekologię. Ponadto nieustannie stawiamy na najnowsze i najbardziej innowacyjne rozwiązania, które pozwalają nam zadbać o stały rozwój oferty i proponowanych usług.