Unieszkodliwianie odpadów medycznych i weterynaryjnych

utylizacja odpadów medycznych emka

EMKA Spółka Akcyjna to sprawdzony partner w sektorze usług odbioru
i unieszkodliwiania
odpadów medycznych i weterynaryjnych. Rozbudowany potencjał logistyczny pozwala na świadczenie usług z zakresu transportu odpadów weterynaryjnych i medycznych na terenie prawie całego kraju, w tym w największych miastach, np. Warszawa, Wrocław czy Gdańsk. Pozawala także na oferowanie usług każdemu klientowi, bez względu na wielkość i rodzaj prowadzonej przez niego działalności medycznej lub weterynaryjnej. Dla firmy EMKA S.A. każdy klient jest wielki i tak samo ważny. Dla zapewnienia właściwej jakości świadczonych usług oraz kontroli nad całym procesem związanym z unieszkodliwianiem odpadów, EMKA S.A. posiada we własnym użytkowaniu instalacje do termicznego przekształcania odpadów, a także współpracuje w tym zakresie z wybranymi, sprawdzonymi i gwarantującymi bezpieczeństwo technologiczne i prawne podwykonawcami.

 

 

SZEROKI ZASIĘG TERYTORIALNY

mapa emka sklep

Gospodarka odpadami medycznymi – co nas wyróżnia?

  • Młody, prężnie działający zespół fachowców
  • Elastyczne, indywidualnie dopasowane warianty współpracy
  • Doradztwo w zakresie gospodarki odpadami i innych aspektów ochrony środowiska
  • Specjalistyczny transport zgodny z ADR
  • Prowadzenie szkoleń w zakresie gospodarki odpadami
  • Pełna obsługa w ewidencjonowaniu i raportowaniu o ilości wytworzonych odpadów
  • Sprzedaż artykułów jednorazowego użytku
  • Szeroki zasięg terytorialny
  • Usługi uzupełniające – serwis mat wejściowych 
  • Elektroniczny system ewidencji zrealizowanych usług

Unieszkodliwianie odpadów

Odbiór, transport i utylizacja odpadów medycznych to proces logistyczny, który warto powierzyć doświadczonej i rzetelnej firmie. EMKA S.A. zapewnia wsparcie i kompleksową obsługę podmiotów o różnym profilu działalności medycznej i weterynaryjnej. Jednym z zadań jest unieszkodliwianie odpadów. Nasza firma posiada własne instalacje do termicznego przekształcania odpadów medycznych i weterynaryjnych wraz z odzyskiem energii. Proces ten odbywa się zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, a w efekcie pozwala w znacznym stopniu zredukować objętość odpadów. Spalanie i termiczne unieszkodliwianie odpadów całkowicie eliminuje ryzyko zagrożenia ze strony substancji w nich zawartych. Do tego celu konieczne jest jednak wykorzystanie zaawansowanych technologicznie urządzeń, aby proces odbywał się w bezpiecznych warunkach.

Odbiór i utylizacja odpadów medycznych

Należy mieć świadomość, że odpady medyczne nie są obojętne dla środowiska naturalnego, dlatego trzeba odpowiednio je zabezpieczać i przechowywać. Ostre odpady medyczne powinny być gromadzone w inny sposób niż materiały zakaźne, a te oddzielnie od niezakaźnych i niebezpiecznych. Każdy podmiot, który je wytwarza, jest zobowiązany, aby zorganizować bezpieczny transport odpadów medycznych do miejsca ich utylizacji. Do tego celu niezbędne są pojazdy, a także odpowiednio wyszkoleni kierowcy, którzy działają zgodnie z ADR. Kolejnym krokiem jest odpowiednia neutralizacja odpadów, a w tym procesie kluczowy jest dobór metod i procesów dostosowanych do ich rodzaju. Wiedząc, jak wiele aspektów należy wziąć pod uwagę, warto zdecydować się na współpracę z profesjonalną firmą, która gwarantuje terminowy odbiór odpadów medycznych, a następnie ich wywóz i unieszkodliwianie. EMKA S.A., czyli doświadczona firma utylizacyjna zadba o kompleksową obsługę i zabezpieczy wszystkie wymagane obszary!

Zleć transport i usuwanie odpadów medycznych rzetelnemu wykonawcy!

Po stronie podmiotów wytwarzających odpady medyczne zakaźne, niezakaźne i niebezpieczne, leży ich prawidłowa segregacja. Selektywna zbiórka jest istotna dla ułatwienia procesu utylizacji. Metodę dobiera się według właściwości substancji – ma to znaczenie dla ochrony środowiska naturalnego, zdrowia ludzi i innych żywych organizmów. Mamy świadomość, że zmieniające się regulacje prawne, liczne formalności i proces logistyczny powodują wiele niejasności. Warto powierzyć gospodarkę odpadami medycznymi rzetelnemu wykonawcy, ponieważ niedostosowanie się do przepisów może nieść za sobą przykre konsekwencje finansowe. Wyróżnia nas elastyczność i dajemy możliwość indywidualnego dopasowania warunków współpracy, a to wszystko w konkurencyjnej cenie. Dodatkowo zapewniamy pełną obsługę w ewidencjonowaniu i raportowaniu.

EMKA S.A. oferuje nie tylko odbiór, transport i unieszkodliwienie odpadów, ale także fachowe doradztwo w zakresie gospodarowania odpadami. Zapraszamy do kontaktu wszystkie podmioty prowadzące działalność leczniczą, weterynaryjną, kosmetyczną, czy laboratoryjną! Chętnie przedstawimy swoją ofertę i dopasujemy jej warunki do indywidualnych oczekiwań!