Odpady medyczne – Częstochowa

EMKA S.A. to rodzinna firma, która łączy tradycję z innowacją, by zapewnić branży medycznej i weterynaryjnej najlepsze sposoby na dbanie o środowisko. Wśród naszych usług znajduje się między innymi wywóz odpadów medycznych i termiczne przekształcanie odpadów. Prowadzimy działalność we wszystkich regionach kraju – doskonale wiemy, jak ważną kwestią jest odpowiednie pozbycie się niebezpiecznych odpadów czy utylizacja odpadów weterynaryjnych. Częstochowa to jedno z wielu miejsc, w którym można skorzystać z naszego wsparcia w tym zakresie. Decydując się na współpracę z EMKA S.A., mogą Państwo mieć pewność, że wszystkie zadania zostaną wykonane z zachowaniem stuprocentowego profesjonalizmu i w zgodzie z obowiązującymi regulacjami.

Odpady niebezpieczne Częstochowa

Czym tak właściwie jest odpad medyczny? Do grupy tej zaliczamy wszystkie zakaźne substancje i przedmioty, które mogą powstać w trakcie wykonywania dowolnego rodzaju zadań związanych z medycyną. Wraz z odpadami weterynaryjnymi są traktowane jako odpady niebezpieczne. Częstochowa to jeden z najważniejszych punktów na mapie południowej Polski – w mieście tym działa wiele placówek, które potrzebują skutecznych i profesjonalnych usług unieszkodliwiania odpadów. Utylizacja odpadów niebezpiecznych pozwala zabezpieczyć zarówno środowisko, jak i społeczeństwo przed działaniem wielu niebezpiecznych substancji, które mogą powodować liczne choroby i inne problemy.

Odbiór odpadów niebezpiecznych Częstochowa – przepisy regulujące procesy tego typu

Wszystkie czynności związane z zakaźnymi odpadami są regulowane przez stosowne przepisy, które zostały zawarte w kilku różnych rozporządzeniach i innych aktach prawnych. Najważniejszym z nich jest Ustawa o odpadach z dnia 14 grudnia 2021 roku. Zarówno unieszkodliwianie odpadów medycznych, jak i transport czy odbiór odpadów medycznych musi ponadto zgadzać się z międzynarodowymi standardami. W każdym aspekcie naszej działalności skupiamy się na przystosowaniu do obowiązujących wytycznych prawnych, by wyeliminować ryzyko problemów dla naszych klientów.

Wygeneruj korzystną ofertę

Imię *

Nazwisko *

E-mail *

Telefon *

NIP *

odpady medyczne

Usuwanie odpadów z firmą z wieloletnim doświadczeniem

Dlaczego warto postawić właśnie na EMKA S.A.? Nasza firma funkcjonuje już od lat 90., a transportem i unieszkodliwianiem niebezpiecznych odpadów zajmujemy się od 2000 roku. Tak długie doświadczenie pozwala nam oferować profesjonalne wsparcie dla bezpieczeństwa naszych klientów, pracowników i ogółu społeczeństwa oraz środowiska. Unieszkodliwienie odpadów medycznych odgrywa ogromną rolę dla otoczenia – z nami nie muszą Państwo obawiać się o działanie groźnych drobnoustrojów.

odpady medyczne

Odpady medyczne i odpady weterynaryjne

Do odpadów niebezpiecznych zalicza się także odpady weterynaryjne, które również muszą być usuwane w określony sposób, by nie zagrażały środowisku i społeczeństwu. Firma EMKA S.A. oferuje pełne wsparcie także na tym polu – odpady weterynaryjne, podobnie jak medyczne, wymagają stosowania się do ścisłych regulacji i procedur. Utylizacja odpadów weterynaryjnych z naszym przedsiębiorstwem, a także ich transport, odbywa się w kontrolowanych warunkach, które pozwalają na zachowanie stuprocentowej zgodności z wytycznymi prawnymi. W rezultacie jesteśmy także w stanie zagwarantować pełne bezpieczeństwo dla wszystkich osób uczestniczących w tym procesie.

Utylizacja odpadów medycznych – przebieg procesu

Warto podkreślić, że utylizacja odpadów zakaźnych wymaga specjalistycznego sprzętu, wykwalifikowanej kadry oraz zaawansowanej technologii. W naszej firmie wykorzystujemy w tym celu między innymi zaawansowaną instalację termicznego przekształcania odpadów, tzw. ITPO. Jak wygląda termiczne przekształcanie odpadów? Potencjalnie niebezpieczne odpady są poddawane działaniu wysokich temperatur w specjalnych piecach obrotowych lub komorowych. Ważnym elementem tego procesu jest także wcześniejszy transport odpadów medycznych, który również odbywa się według specyficznych reguł. Przewożone przedmioty i substancje trafiają do naszego punktu, w którym zajmują się nimi doświadczeni i wykwalifikowani pracownicy.

Odbiór odpadów niebezpiecznych Częstochowa – czym jest transport ADR?

To jedno z wielu pojęć, z którymi możemy się spotkać przy tematach takich jak utylizacja odpadów niebezpiecznych. Ten trzyliterowy akronim pochodzi od nazwy konwencji podpisanej w połowie ubiegłego wieku, która opisuje różne reguły dotyczące sposobu transportu towarów niebezpiecznych. Należy pamiętać, że nie tylko sama utylizacja, lecz także wywóz odpadów medycznych i weterynaryjnych musi odbywać się w ściśle określonych warunkach. Pojazdy, z których korzystamy w ramach świadczenia naszych usług, spełniają wszystkie obowiązujące standardy.

Utylizacja odpadów – cena/koszt

Cena za unieszkodliwienie odpadów weterynaryjnych, wywóz odpadów medycznych</strong czy utylizację odpadów niebezpiecznych może być bardzo różna w zależności od wykonywanych zadań, jak również rodzaju czy ilości samych odpadów. W EMKA S.A. ustalamy tego typu kwestie osobno z każdym klientem, by móc oferować usługi na zadowalających warunkach. W każdym przypadku mogą Państwo liczyć na stuprocentowy profesjonalizm i zaangażowanie naszej kadry.

Termiczne przekształcanie odpadów medycznych w Częstochowie – dlaczego warto wybrać firmę EMKA S.A.?

Do największych zalet naszej oferty należy duże doświadczenie w zakresie utylizacji odpadów niebezpiecznych, jak również wysoki poziom świadczonych usług. Zaufały nam już dziesiątki klientów z całego kraju, a nasza działalność od zawsze opiera się na pasji, zaufaniu i stałym rozwoju. Nasze wieloletnie doświadczenie łączy się z nowoczesnymi rozwiązaniami, które pozwalają nam utrzymać najlepszy standard oferty nawet w obliczu najnowszych zmian na rynku.