Odpady medyczne – województwo mazowieckie

Gospodarowanie odpadami medycznymi i weterynaryjnymi to wykwalifikowana gałąź logistyki, w której warto zaufać najlepszym. Od 30 lat firma EMKA S.A. zajmuje się kompleksową działalnością w zakresie transportu i utylizacji odpadów medycznych i weterynaryjnych. Wiemy, jak zmierzyć się ze wszystkimi wyzwaniami, przed którymi stają szpitale, kliniki, gabinety medyczne i gabinety weterynaryjne z całej Polski. Wybór oferty EMKA S.A. w województwie mazowieckim daje pewność, że odbiór, transport i unieszkodliwianie odpadów medycznych i weterynaryjnych zostaną przeprowadzone nie tylko bezpiecznie i zgodnie z przepisami o ochronie środowiska, ale także kompleksowo i wygodnie, niezależnie od ich ilości. Dzięki innowacyjnej technologii i wysokiej jakości usług firma EMKA S.A. będzie dla Państwa solidnym partnerem w zakresie postępowania z odpadami medycznymi i budowania bezpiecznej przyszłości dla środowiska.

Jak postępować z odpadami medycznymi?

Odpady medyczne to podgrupa odpadów powstających w placówkach ochrony zdrowia, takich jak szpitale, gabinety lekarskie, gabinety stomatologiczne, banki krwi, szpitale/kliniki/przychodnie weterynaryjne i medyczne ośrodki badawcze. Pytanie, które pojawia się naturalnie, tak jak naturalną konsekwencją działalności medycznej lub weterynaryjnej jest powstawanie odpadów, dotyczy tego, co zrobić z odpadami medycznymi. Utylizacja odpadów medycznych w żadnym wypadku nie może zostać powierzona osobom czy firmom nieposiadającym przystosowanych do tego narzędzi. Procedura działania EMKA S.A. jest podobna we wszystkich regionach, szczegóły są jednak zawsze ustalane indywidualnie. Zgodnie z literą prawa polskiego odpady medyczne mogą podlegać różnie klasyfikowanym i określanym praktykom, takim jak specjalistyczny transport, utylizacja czy neutralizacja. Ostatni krok, czyli przewidziany ustawowo sposób unieszkodliwiania odpadów medycznych, to przekształcanie termiczne.

Odbiór, transport i utylizacja odpadów niebezpiecznych z EMKA S.A. w województwie mazowieckim

Działamy na terenie wielu województw, w tym w województwie mazowieckim. Odpady medyczne, farmaceutyczne i weterynaryjne są odbierane przez zespół EMKA S.A. z wybranego punktu na Mazowszu, przewożone oznaczonym pojazdem przez kierowcę posiadającego certyfikat ADR (zezwolenie na przewóz towarów i ładunków niebezpiecznych) do instalacji termicznego przekształcania odpadów znajdującej się na terenie województwa. Następnie w ściśle określonych środowiskowo warunkach i z wykorzystaniem nowoczesnych procesów technologicznych odbywa się bezpieczna dla środowiska neutralizacja i utylizacja odpadów medycznych, weterynaryjnych i niebezpiecznych. Szczegóły ustalamy zawsze indywidualnie w toku wspólnych konsultacji.

Wygeneruj korzystną ofertę

Imię *

Nazwisko *

E-mail *

Telefon *

NIP *

odpady medyczne

EMKA S.A. – pionierskie trendy technologiczne w utylizacji odpadów i dbałość o środowisko

Cieszy nas, że ogólnoświatowa świadomość ekologiczna potencjalnego ryzyka, jakie niesie ze sobą niewłaściwe gospodarowanie odpadami medycznymi, wzrasta sukcesywnie także w Polsce. Priorytetem zespołu EMKA S.A. przy nawiązywaniu współpracy jest zapewnienie Państwu gwarancji, że w procedurze zostaną zachowane wszelkie restrykcyjne normy sanitarne, a sam proces utylizacji odpadów zostanie przeprowadzony naturalnie, bezpiecznie i zgodnie z literą prawa. Fachowym doradztwem i innowacyjnymi rozwiązaniami w dziedzinie unieszkodliwiania odpadów medycznych zajmujemy się już od 30 lat. Ponadto oferujemy wiele dodatkowych usług wsparcia.

odpady medyczne

Koszt utylizacji odpadów – województwo mazowieckie

Cena utylizacji odpadów medycznych i weterynaryjnych wytwarzanych przez placówki medyczne na Mazowszu jest uzależniona od ilości odpadów oraz częstotliwości świadczonych usług. Dokładne warunki i koszty są określane indywidualnie podczas zawierania umowy na odbiór odpadów, ich wywóz oraz unieszkodliwianie, dzięki czemu proces i charakter współpracy zawsze pozostaną dla Państwa klarowne i dopasowane do Państwa oczekiwań.

Współpraca z EMKA S.A. to nie tylko utylizacja odpadów medycznych – usługi dodatkowe

Świadczymy szeroki zakres usług, który obejmuje nie tylko odbiór, wywóz i utylizację odpadów niebezpiecznych. Wiemy, że przejrzysta komunikacja i odpowiedni program działania to podstawa każdej udanej współpracy. Decyzja o partnerstwie zapewnia dostęp do takich usług, jak prowadzenie szkoleń, obsługa dokumentów (w tym elektroniczna), raportowanie o odpadach, sprzedaż artykułów jednorazowego użytku. W każdej chwili mogą Państwo skorzystać z panelu klienta, systemu pomocy i aplikacji EMKA Mobile, która jest dostępna bezpłatnie w sklepach App Store i Google Play. Oferujemy doradztwo i przejrzyste warunki umowy, które mogą Państwo omówić z nami na każdym etapie współpracy. Asortyment sklepu internetowego EMKA obejmuje rękawiczki, maseczki, pojemniki na odpady medyczne, a także artykuły niezbędne do dezynfekcji, sterylizacji oraz w gabinetach medycznych i stomatologicznych. Akty prawne o ochronie środowiska, sprawozdania roczne, serwis mat, ozonowanie, aktualności, archiwa i wszelkie informacje pomocnicze można znaleźć w zakładkach naszej witryny internetowej. Mogą Państwo skorzystać również z całodobowej infolinii pod numerem 46 858 0926. W EMKA S.A. zawsze mogą Państwo liczyć na pomoc!