Odpady medyczne – Poznań

Zarządzanie odpadami nie ma dla nas tajemnic. Rodzinna firma EMKA S.A. działa na rynku od 30 lat. Oferujemy kompleksowe rozwiązania w utylizacji odpadów medycznych i weterynaryjnych. Zaufali nam między innymi lekarze, weterynarze i zarządcy placówek reprezentujący kliniki medyczne, gabinety, laboratoria i ambulatoria, apteki, przychodnie lekarskie i weterynaryjne, salony tatuażu, gabinety kosmetyczne i barberzy w całej Polsce. Pełna infrastruktura logistyczno-operacyjna stworzona przez EMKA S.A. i narzędzia, które firma dostarcza, pozwalają realizować takie zadania, jak odbiór odpadów medycznych, wywóz odpadów medycznych, utylizacja (neutralizacja) odpadów medycznych. Rozwijamy się dynamicznie, śledzimy technologiczne trendy i działamy na terenie Poznania, województwa wielkopolskiego i wielu innych województw w Polsce.

Odpady medyczne, weterynaryjne  – wyzwanie dla ochrony zdrowia i innych placówek w Poznaniu

W rozumieniu regulacji prawnych odpady medyczne wymagają specjalnego postępowania – odbiór, wywóz, transport i termiczne przekształcanie odpadów niebezpiecznych wyglądają inaczej niż w przypadku odpadów komunalnych i innych. Jednak gromadzenie i utylizacja odpadów medycznych, weterynaryjnych  dla podmiotów świadczących usługi opieki zdrowotnej i weterynaryjnej stanowią niemałe wyzwania. W skrócie: utylizacja odpadów medycznych i weterynaryjnych to odpowiedzialność za środowisko. Niewłaściwe postępowanie z odpadami może prowadzić do powstawania groźnych zanieczyszczeń, które obejmują cząstki stałe, w tym popiół lotny, metale ciężkie, gazy kwaśne, takie jak chlorowodór, fluorowodór, dwutlenki siarki, tlenki azotu, tlenek węgla, związki organiczne i wiele innych. Patogeny można znaleźć nawet w pozostałościach oraz spalinach ze źle zaprojektowanych i eksploatowanych placówek. EMKA S.A. stawia w tym zakresie na nowoczesne rozwiązania i bezpieczne termiczne przekształcanie odpadów.

Odpowiedzialna gospodarka odpadami zakaźnymi – Poznań

Utylizacja odpadów musi przebiegać zgodnie z polskimi i europejskimi regulacjami prawnymi, ochroną środowiska i zagadnieniami epidemiologicznymi. Nasza oferta jest skierowana przede wszystkim do osób i placówek świadczących usługi, w ramach których powstają odpady weterynaryjne, medyczne i zakaźne. Oferujemy kompleksowe rozwiązania logistyczne ADR (transport materiałów niebezpiecznych) i pakiet usług dla gabinetów lekarskich, przychodni, gabinetów weterynaryjnych, laboratoriów, ambulatoriów, aptek i szpitali. Wielkość przedsięwzięcia pozostaje drugorzędna – odbiór odpadów medycznych, weterynaryjnych są przez nas realizowane bez względu na skalę wyzwania. W EMKA S.A. wiemy, że proces ten musi zostać przeprowadzony całkowicie przejrzyście, możliwie prosto i z gwarancją, że wszystko odbędzie się zgodnie z literą prawa i z dbałością o środowisko naturalne.

Wygeneruj korzystną ofertę

Imię *

Nazwisko *

E-mail *

Telefon *

NIP *

Odpady medyczne

Przejrzyste i bezpieczne partnerstwo z EMKA S.A. w Poznaniu – nie tylko utylizacja odpadów medycznych

Proces transportu, odbioru i neutralizacji odpadów poprzez termiczne przekształcanie to tylko część naszej oferty dla placówek i przedsiębiorstw z Poznania. Równie ważne pozostają dla nas pionierskie, aktualne rozwiązania dla przemysłu i biznesu. Współpraca z EMKA S.A. to inwestycja w najcenniejszy kapitał, jakim jest fachowa wiedza o gospodarce odpadami. Od lat zajmujemy się prowadzeniem szkoleń, kompleksową obsługą ewidencji oraz raportowaniem o ilości wytwarzanych odpadów. Dostęp do panelu klienta i systemu pomocy w formule 24/7 pomoże Państwu uzyskać przejrzysty wgląd w aktualne zapisy płatności (faktury) i uzyskać odpowiedzi na wszelkie pytania. Zachęcamy także do pobrania naszej bezpłatnej aplikacji EMKA Mobile. Przeprowadzimy dla Państwa analizę działalności i udzielimy potrzebnych informacji, również na temat rejestracji podmiotu w rejestrze BDO oraz prowadzenia i wystawiania kart KEO na bieżąco. Zachęcamy do zapoznania się z zakładkami obejmującymi maty wejściowe i ozonowanie pomieszczeń, a także do sprawdzenia asortymentu naszego sklepu internetowego z artykułami medycznymi.

Odpady medyczne

Odbiór odpadów niebezpiecznych w Poznaniu

Wciąż udoskonalane procesy logistyczne i technologiczne to wymóg, bez którego nie ma bezpiecznego środowiska. Odpady medyczne i weterynaryjne są odbierane przez nasz zespół z Poznania, przewożone oznaczonym pojazdem przez kierowcę posiadającego certyfikat ADR (zezwolenie na przewóz towarów i ładunków niebezpiecznych umożliwiający odbiór odpadów niebezpiecznych) do naszej instalacji termicznego przekształcania odpadów znajdującej się na terenie województwa wielkopolskiego, gdzie w ściśle określonych środowiskowo warunkach i z wykorzystaniem nowoczesnych procesów technologicznych ma miejsce bezpieczna dla środowiska neutralizacja i utylizacja odpadów niebezpiecznych (w tym odpadów zakaźnych). Działamy bez tajemnic – współpraca z EMKA S.A. to nie tylko gwarancja zgodności z procedurami i stałe doradztwo, ale również możliwość pełnego wglądu w procesy towarzyszące na każdym etapie współpracy.

Utylizacja odpadów niebezpiecznych w Poznaniu

Obowiązujące w Polsce i w Europie regulacje prawne dotyczące odpadów i ochrony środowiska wymagają właściwego postępowania z odpadami medycznymi, weterynaryjnymi, farmaceutycznymi i z odpadami niebezpiecznymi dla środowiska od wszystkich biorących w nich udział podmiotów. Nieprzestrzeganie norm to ryzyko ekologiczne, które wiąże się z surowymi karami. Wówczas pojawia się pytanie, jak i komu można powierzyć odpady. Warto zaufać EMKA S.A., ponieważ posiadamy profesjonalny zespół fachowców będących w branży od kilkudziesięciu lat, oferujemy elastyczne, indywidualne warianty współpracy, doradztwo w zakresie aspektów ochrony środowiska i inne usługi uzupełniające, których listę znajdą Państwo na naszej stronie. Zachęcamy do kontaktu w celu uzyskania szczegółowych informacji o usługach dodatkowych.

Koszt utylizacji odpadów medycznych, weterynaryjnych – Poznań

Ile kosztuje utylizacja odpadów w Poznaniu? Zwykle cennik transportu i unieszkodliwiania odpadów medycznych i innych zależny jest od ich ilości oraz częstotliwości świadczonych usług. Indywidualne konsultacje obejmują dokładne rozpoznanie potrzeb klienta. Szczegóły określane są podczas podpisywania umowy na odbiór odpadów medycznych, ich wywóz i neutralizację poprzez przekształcanie termiczne. Wierzymy, że komunikacja to podstawa udanej współpracy, dlatego na każdym etapie jesteśmy gotowi rozwiać wszelkie wątpliwości i odpowiedzieć na nurtujące Państwa pytania – oprócz wspomnianych paneli pomocy i obsługi działa nasza całodobowa infolinia pod numerem 46 858 0926.