Zarządzanie odpadami medycznymi w Twojej placówce

Jak w prawidłowy sposób organizować i przeprowadzać utylizację odpadów medycznych pochodzących z gabinetów, przychodni i klinik lekarskich? Zapewniamy kompleksowe usługi w tym zakresie – najważniejsze informacje na temat zarządzania odpadami zawiera natomiast nasz poradnik BDO dla początkujących.

Procedura postępowania z odpadami medycznymi

Każda placówka medyczna nieustannie wytwarza substancje i odpady, które wymagają systematycznej, a zarazem bezpiecznej utylizacji. Nasza firma oferuje odbiór, transport i unieszkodliwianie odpadów – wszystkie etapy są przeprowadzane zgodnie z aktualnym rozporządzeniem Ministra Zdrowia. Dzięki temu zyskujesz gwarancję tego, że wszelkie chemikalia, leki czy narzędzia zabiegowe zostaną profesjonalnie zutylizowane. Dodatkowo zapewniamy również naszym klientom aktualne informacje o BDO i wspieramy ich w dopełnianiu niezbędnych formalności.

Efektywne zarządzanie odpadami medycznymi

Najczęściej wytwarzane odpady medyczne to:

W przypadku tego rodzaju odpadów niezwykle istotne jest to, by pakować je i przechowywać we właściwy sposób (w określonej temperaturze i miejscu), a ponadto regularnie wywozić. Przed wykonaniem ostatniego z wymienionych etapów niezbędna okaże się karta przekazania odpadów, wystawiana każdorazowa. Zarządzanie różnego rodzaju odpadami (w tym medycznymi) będzie znacznie prostsze, jeśli zdecydujesz się na współpracę z naszą firmą. Aplikacja mobilna EMKA ułatwi Ci tworzenie harmonogramu wywożenia odpadów oraz dopasowywania go do bieżących potrzeb. Sprawny system pomoże także wygenerować wszystkie potrzebne karty (takie jak karta ewidencji odpadów) oraz raporty (raport BDO, raport KEO), które należy przesyłać do Urzędu Marszałkowskiego.

Pomoc z BDO – kompleksowa i profesjonalna obsługa

Zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem wpisu do BDO, znanego też pod nazwą rejestr BDO (Bazy Danych o produktach i opakowaniach oraz gospodarce Odpadami) muszą dokonać między innymi gabinety stomatologiczne, ginekologiczne, szpitale i przychodnie.

Rejestracja BDO to prosta czynność, którą można wykonać przez Internet na specjalnej platformie rządowej. Nieco bardziej skomplikowana jest jednak późniejsza organizacja przekazywania odpadów konkretnej firmie i dbanie o terminowe przygotowywanie dokumentów, takich jak karta KPO, karta KEO (Karta Ewidencji Odpadów) czy sprawozdanie BDO.

Aby uniknąć problemów z obowiązkami administracyjnymi, najlepiej zaufać sprawdzonym rozwiązaniom. Firma EMKA gwarantuje swoim klientom kompleksową obsługę zarówno w zakresie odbioru odpadów, jak i związanych z tym formalności. Jest to możliwe dzięki procesowi Integracji, pozwalającemu połączyć Twoje konto BDO z naszym system. W konsekwencji zyskasz możliwość kontaktu z nami przez całą dobę oraz dostęp do swoich dokumentów BDO i faktur. Już teraz zapraszamy do skorzystania z oferty EMKA.