Odpady medyczne – Katowice

EMKA S.A. to polska firma, która specjalizuje się w odbiorze, wywozie i unieszkodliwianiu odpadów medycznych. Współpracujemy z klinikami, gabinetami i przychodniami lekarskimi na terenie całego kraju – w tym także w Katowicach. Utylizacja odpadów medycznych to zadanie, z którym nasz profesjonalny zespół mierzy się na co dzień. Nasza kadra składa się wyłącznie z wykwalifikowanych osób, które dysponują odpowiednim doświadczeniem w pracy z odpadami medycznymi i weterynaryjnymi. Katowice, będąc stolicą województwa śląskiego, są miejscem, w którym odpowiednie zagospodarowanie odpadów – w tym odpadów medycznych potencjalnie zakaźnych – ma ogromne znaczenie.

Odpady medyczne Katowice. Co to jest odpad medyczny?

Wszystkie odpady, które powstają podczas świadczenia usług medycznych lub weterynaryjnych, jak również w trakcie wykonywania działalności naukowej w zakresie medycyny, określa się właśnie jako odpady medyczne lub weterynaryjne. Są to odpady wymagające specjalnego traktowania z uwagi na potencjalne zagrożenia epidemiczne. Utylizacja odpadów niebezpiecznych to sposób, by zabezpieczyć zarówno samą placówkę, jak i otoczenie przed działaniem różnego rodzaju bakterii, wirusów, grzybów i toksyn.

Utylizacja odpadów medycznych – Katowice z profesjonalnym wsparciem

Zasady, w których ma przebiegać odbiór odpadów niebezpiecznych wraz z innymi powiązanymi czynnościami, są regulowane przez odpowiednie przepisy polskiego prawa. W trakcie całego procesu – od przekazania odpadów aż po ich utylizację – należy przestrzegać szeregu szeregu reguł, które mają zwiększyć bezpieczeństwo. Jednym z obszarów, który jest regulowany przez rygorystyczne normy prawne, jest także transport odpadów medycznych. Nasza firma zajmuje się tego typu czynnościami już ponad 20 lat – unieszkodliwienie odpadów medycznych w odpowiednich warunkach czy odpadów pochodzących z gabinetów weterynaryjnych, nie stanowią dla nas żadnego problemu. Z EMKA S.A. mogą Państwo liczyć na profesjonalną obsługę i stuprocentową zgodność z wymogami prawnymi.

Wygeneruj korzystną ofertę

Imię *

Nazwisko *

E-mail *

Telefon *

NIP *

odpady medyczne

Odbiór odpadów niebezpiecznych Katowice: co to jest transport ADR?

Transport ADR to skrótowa nazwa określająca transport materiałów niebezpiecznych – w tym między innymi odpadów medycznych – która pochodzi od francuskiej nazwy międzynarodowej konwencji podpisanej w Genewie w latach 50. XX wieku. Uchwalone wtedy przepisy określają standardy dotyczące przewozu substancji niebezpiecznych zarówno dla środowiska jak i dla zdrowia ludzi. Dlaczego przestrzeganie tych regulacji jest tak istotne? To niezwykle ważna kwestia zarówno dla ochrony środowiska, która odgrywa obecnie coraz większą rolę w każdej branży, jak i dla bezpieczeństwa osób zajmujących się pracą przy odpadach wymagających szczególnego traktowania jakimi są odpady medyczne.

odpady medyczne

EMKA S.A. – wsparcie w transporcie i utylizacji odpadów

Utylizacja odpadów medycznych to nie jedyna usługa oferowana przez firmę EMKA S.A. – zapewniamy także profesjonalny wywóz odpadów weterynaryjnych i przewóz odpadów  z gabinetów weterynaryjnych. Pojazdy, którymi dysponujemy, spełniają wszystkie normy określane przez konwencję ADR. Nasi kierowcy mają z kolei dostęp do niezbędnego wyposażenia, które zapewnia najwyższy standard bezpieczeństwa i odpowiedni przebieg wymagających procesów, takich jak przyjmowanie odpadów czy transport i utylizacja leków. Szukając zaufanego partnera w tego typu czynnościach, zdecydowanie warto skorzystać z naszego wsparcia – nasze wieloletnie doświadczenie i profesjonalna kadra to połączenie, które gwarantuje najwyższą jakość oferowanych usług.

Utylizacja odpadów niebezpiecznych Katowice. W jaki sposób pozbywamy się odpadów weterynaryjnych i medycznych?

Należy przede wszystkim zaznaczyć, że utylizacja odpadów weterynaryjnych i medycznych musi przebiegać według ściśle określonych zasad. W większości przypadków niezbędnym i jedynym dopuszczalnym procesem będzie przekształcenie termiczne. Jak wygląda unieszkodliwianie odpadów medycznych z EMKA S.A.? Pierwszą wykonywaną przez nas czynnością jest odbiór odpadów medycznych od klienta; następnie są one przewożone specjalnie przystosowanym pojazdem do ITPO, czyli instalacji termicznego przetwarzania odpadów. W tym miejscu następuje neutralizacja odpadów medycznych i weterynaryjnych, wskutek której wyeliminowane zostają niebezpieczne związki i drobnoustroje w ich składzie.

Utylizacja leków Katowice i transport odpadów – cena/koszt

Ile wynosi opłata za wykonanie usług takich jak utylizacja odpadów? Cena/koszt takiego wsparcia w Katowicach zależy od wielu czynników, takich jak chociażby łączna waga i objętość wywożonych odpadów medycznych. EMKA Spółka Akcyjna podchodzi do każdego klienta indywidualnie, a warunki i koszty są ustalane na bazie rozmów dotyczących przebiegu współpracy. Utylizacja leków i innych niebezpiecznych odpadów, które powstają w trakcie świadczenia usług medycznych, musi jednak zawsze przebiegać według ściśle określonych przez prawo zasad – z nami nie muszą Państwo obawiać się o problemy w tym zakresie.