Wybiegaliśmy zdrowie w Żyrardowie!

Wybiegaliśmy zdrowie w Żyrardowie!
Data2024-06-14

Z okazji Dnia Dziecka stowarzyszenie biegowe Run de Girard zorganizowało akcję „Wybiegaj Zdrowie w Żyrardowie”.

Ruch to zdrowie – ta odwieczna prawda, wpajana nam była przez lata. Warto jednak przekazywać ją także najmłodszym pokoleniom, w trosce o ich kondycję fizyczną. Doskonałą okazją do pokazania dzieciom w praktyce, że warto się ruszać, był miniony Dzień Dziecka. Stowarzyszenie biegowe Run de Girard w sobotę 1 czerwca 2024 roku celebrowało nie tylko święto najmłodszych żyrardowian, ale także swoje 4 urodziny. Z tej okazji na terenie miejskiego Eko Parku miała miejsce akcja „Wybiegaj Zdrowie w Żyrardowie”. EMKA S.A. włączyła się w to wydarzenie jako partner biegu, nie zabrakło także naszej obecności na pikniku dla dzieci, odbywającym się w tym samym miejscu w godzinach popołudniowych.

 

Wybiegaj Zdrowie w Żyrardowie!

Punktualnie o 09:30 wystartowały sztafety szkolne o Puchar Prezydenta Miasta Żyrardowa – najmłodsi zawodnicy podzieleni byli na cztery kategorie wiekowe. Następnie zgromadzeni w Eko Parku żyrardowianie wzięli udział w tytułowej akcji, próbując wybiegać swoje zdrowie i przebiegając symboliczne okrążenia promujące aktywność fizyczną w ramach biegu rodzinnego 3 x 300 m. Nie zabrakło oczywiście miejsca na udekorowanie najlepszych zawodników na scenie, by następnie, na godzinę 13:00 zaprosić wszystkich zgromadzonych do zabawy podczas pikniku z okazji Dnia Dziecka.

Atrakcji moc

Na dzieci, które odwiedził tego dnia Eko Park czekała masa wrażeń – zajęcia plastyczne z biomasy, ekologiczne koło fortuny, warsztaty sadzenia roślin, czy też eko tor przeszkód dla odważnych. Chętni mogli spróbować swoich sił podczas warsztatów tworzenia lasu w słoiku. Nie zabrakło także stoisk lokalnych wystawców oraz Związku Dużych Rodzin Trzy Plus. To jednak nie jedyne atrakcje, z jakich mogli korzystać uczestnicy festynu. Od godziny 13:00 na scenie regularnie pojawiały się kolejne grupy, które przygotował na tę okazję specjalne pokazy.

Nie zabrakło klubu osiedlowego „Koliber” ani pokazu tanecznego w wykonaniu Wonder Dance, odbył się także pokaz konkursowy cosplay. Kolejnymi atrakcjami na scenie były koncert Ebi i przyjaciół, pokaz taneczny Dynamite Dance Studio oraz pokaz w wykonaniu grupy bębniarskiej Comparsa. Tym, na co czekała jednak duża część zgromadzonych żyrardowian, były bez wątpienia koncerty oraz występ gwiazdy wieczoru.

Kolorowe sny… i nie tylko!

O 16:15 na scenie pojawiła się Maja Krzyżewska – reprezentantka Polski na Eurowizji Junior, która porwała swoim koncertem najmłodszą część publiczności. Wkrótce po niej pojawiła się kolejna młoda gwiazda – Martyna Gąsak, zwyciężczyni programu Voice Kids. Następnie, o godzinie 17:15 nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu cosplay, by finalnie zaprosić wszystkich na najważniejszy koncert dnia. O 17:45 na scenę wkroczył Bartek Wrona zespół Just 5, czyli popularny w latach 1997-2002 boysband, który po latach przerwy znów wraca na scenę muzyczną.