Klub Biznesu Chojniczanki

Klub Biznesu Chojniczanki
Data2022-04-08

Jako EMKA S.A. od 2 lat współpracujemy z Miejskim Klubem Sportowym „Chojniczanka 1930” Chojnice.

Jako platynowy partner Chojniczanki, mieliśmy przyjemność gościć podczas minionego Śniadania Klubu Biznesu Chojniczanki. Spotkanie to odbyło się w środę, 6 kwietnia 2022 roku w Browarze Gościniec Chojnice, a firmę EMKA S.A. reprezentowała Małgorzata Rdest, Wiceprezes Zarządu.

O biznesie i rynkach światowych

Spotkanie poprowadził Wojciech Łągiewka – prawnik sukcesyjny, Pełnomocnik Zarządu Chojniczanki ds. Klubu Biznesu. Prowadzone przez zaproszonych gości wykłady czy prelekcje nawiązywały w dużej mierze do obecnych realiów rynkowych – nie tylko związanych z obecną sytuacją geopolityczną, ale także Polskim Ładem, inflacją czy też zmianami na rynkach światowych. Zaproszeni goście mieli okazję dyskutować w biznesowym gronie o możliwościach zysków i potencjalnych strat, jakie mogą spotkać prowadzone przez nich działalności gospodarcze na przestrzeni najbliższych tygodni czy miesięcy. Jak przyznał Wojciech Łągiewka, podsumowując Śniadanie Klubu Biznesu Chojniczanki: “Jestem bardzo zadowolony z dzisiejszego śniadania, cieszę się, że frekwencja dopisała. Mam nadzieję, że spotkania będą jeszcze lepsze”.

Jazda z odpadami

Prezentacja, jaką wygłosiła Wiceprezes Zarządu Małgorzata Rdest nosiła tytuł “Jazda z odpadami”. Stanowiła ona przedstawienie branży odpadów medycznych w niecodzienny, ciekawy sposób dla innych Partnerów Chojniczanki. Nawiązując bowiem do ścigania się na torze, Wiceprezes Zarządu przedstawiła zarządzanie procesem odbioru odpadów medycznych jako drogę kierowcy wyścigowego, dzieląc  go na pięć etapów: podpisanie umowy, przygotowanie do startu, a następnie początek wyścigu, sam wyścig i koniec wyścigu, czyli metę. Przekładając tę analogię na rzeczywistość związaną z odbiorem i utylizacją odpadów medycznych, nakreślona została droga od momentu podpisania umowy z klientem, poprzez przygotowanie samochodu, zaplanowanie trasy, aż po przyjazd realizatora. Następnymi krokami, będącymi samym wyścigiem, stała się droga, jaką kierowca – realizator ma do pokonania, transportujący odpady medyczne w taki sposób, by nie zagrażały życiu i zdrowiu ludzi bądź środowisku naturalnemu. Metą tego swoistego wyścigu, czyli tytułowej “jazdy z odpadami” była natomiast termiczna obróbka odpadów w odpowiednio przygotowanej instalacji.

Istotna śniadania Klubu Biznesu

“To nasza pierwsza wizyta pierwsze spotkanie podczas Śniadania Biznesowego, organizowanego przez Chojniczankę, z czego bardzo się cieszymy. Mieliśmy okazję wysłuchać wielu bardzo ciekawych prelekcji, poznać nowe osoby, fascynujących ludzi, a następnie – w ramach integracji i zaplanowanego na ten czas networkingu, w trakcie którego możliwe było zdobycie nowych kontaktów. Wierzę, że wystosowane przeze mnie podczas prelekcji zaproszenie do, w pewnym sensie, wspólnej jazdy nie pozostanie pustymi słowami” – podkreśla Małgorzata Rdest, podsumowując swoją obecność na Śniadaniu Klubu Biznesu Chojniczanki.