Przekazaliśmy uczniom w Chełmie sadzonki

Przekazaliśmy uczniom w Chełmie sadzonki
Data2023-04-20

Wiosenną edycję akcji „Odpad zdasz, drzewko masz!” organizujemy w okolicach Światowego Dnia Ziemi.

Co roku przypada on 22 kwietnia, a data ta przypomina nam o wartości naszej planety, o którą powinniśmy dbać każdego dnia. W tym roku postanowiliśmy rozszerzyć zasięg naszej akcji, wychodząc z nią poza Żyrardów i trafiając także do innych miejscowości, w których nasza działalność jest widoczna. Wśród miejsc, w których nasza akcja pojawiła się po raz pierwszy, znalazł się także Chełm.

Czysto, zdrowo, ekologicznie

Działania, związane z akcją „Odpad zdasz, drzewko masz!” na terenie Chełma dotyczyły lokalnych szkół i przedszkoli. Te z placówek edukacyjnych, które odpowiedziały na nasz apel i włączyły się w organizowaną przez nas akcję, odwiedziliśmy w środę, 19. kwietnia. To właśnie do tego dnia uczniowie mieli za zadanie zgromadzić plastikowe butelki PET, makulaturę, a także elektroodpady lub przeterminowane leki, za które otrzymali przywiezione przez nas sadzonki roślin, krzewów ozdobnych oraz drzewek. Tym samym, oczyszczając lokalną przestrzeń, w prosty sposób przyczynili się nie tylko do sprawienia, że w okolicy będzie czyściej i przyjemniej, ale dodatkowo zadbali o upiększenie ogródka przedszkolnego lub terenu wokół szkoły, czyli tych miejsc, w których przebywają niemal każdego dnia.

Sadzonki dla szkół i przedszkoli

Wśród placówek edukacyjnych, które postanowiły włączyć się w organizowaną przez nas akcję, znalazły się następujące:

  • Przedszkole Miejskie Nr 6 w Chełmie,
  • Przedszkole Miejskie nr 12 w Chełmie,
  • Przedszkole Miejskie nr 8 w Chełmie,
  • Przedszkole Miejskie Nr 10 w Chełmie,
  • Przedszkole Miejskie Nr 14 w Chełmie,
  • oraz Szkoła Podstawowa Nr 7 im. gen. Władysława Sikorskiego w Chełmie.

Niech się zazieleni!

„Sadzonki, które przekazujemy szkołom i przedszkolom, włączającym się w naszą akcję, są niezwykle symboliczne” – zauważa Prezes Zarządu EMKA S.A., Krzysztof Rdest. – „Podobnie, jak z niewielkiej roślinki jest w stanie wyrosnąć przepiękny kwiat, bujny krzew lub dorodne drzewo, choć wymaga to czasu, cierpliwości i odpowiedniego dbania o roślinę, analogicznie jest z uczniami. To oni są swoistymi sadzonkami, a od nas zależy, jakimi wartościami będziemy ich karmić oraz na jakich ludzi wyrosną. Dbając o edukację ekologiczną już najmłodszych pokoleń, zarówno uczniów szkół, jak i przedszkolaków, przykładamy się tym samym do troski o środowisko naturalne nie tylko tu i teraz, ale także w przyszłości. Głęboko wierzymy, że nasza akcja przyczyni się do zrodzenia w dzieciach zdrowego nawyku i proekologicznej postawy, którą będą reprezentować także w kolejnych etapach swojego życia” – podkreśla.