Przekazaliśmy tablice matematyczne w Kędzierzynie-Koźlu

Przekazaliśmy tablice matematyczne w Kędzierzynie-Koźlu
Data2023-03-30

Jednym z przedmiotów, jakie czekają na tegorocznych maturzystów na egzaminie dojrzałości, jest matematyka.

To właśnie Królowa Nauk sprawia niejednokrotnie kłopot absolwentom szkół średnich, którzy starają się spamiętać liczne wzory, których uczyli się w szkole podstawowej oraz w następnych latach, spędzonych w murach szkoły. Nie dziwi zatem fakt, że wielu z nich z ochotą przyjmuje pomoce dydaktyczne, które mogą okazać się nie tylko przydatne, ale i zbawienne podczas matury z matematyki – a do takich właśnie materiałów zaliczane są tablice matematyczne, czyli broszura, będąca najlepszym przyjacielem każdego maturzysty.

Czym są tablice matematyczne?

Tablice matematyczne to opracowany przez Centralną Komisję Egzaminacyjną, dopuszczony do użytku podczas egzaminu maturalnego z matematyki, zestaw wzorów i tabel, z których korzystać mogą absolwenci szkoły średniej. Tym samym, wydawana w formie książki lub broszury pomoc naukowa stanowi bez wątpienia ogromne wsparcie dla każdego maturzysty, który nie musi zaprzątać sobie głowy dziesiątkami wzorów lub konkretnymi wartościami poszczególnych funkcji trygonometrycznych. Tablice matematyczne pomagają uczniom uporządkować oraz w odpowiedni sposób wykorzystać wiedzę z zakresu matematyki, obowiązującą w szkole podstawowej i średniej, a zatem pełen zakres, obowiązujący na egzaminie dojrzałości z tego przedmiotu.

 

W 2023 roku Centralna Komisja Egzaminacyjna dokonała zmian w obowiązujących na maturze dopuszczalnych zestawach wzorów, co oznacza wprowadzenie zupełnie nowych tablic matematycznych. Mając na uwadze dobro uczniów, postanowiliśmy jako EMKA S.A. przygotować drukowane egzemplarze tablic, spełniające aktualne wytyczne Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Stworzyliśmy broszury, które dopuszczone są do użytku w szkole średniej podczas nauki do matury oraz na samym egzaminie maturalnym. Opracowane w ten sposób bezpłatne materiały dydaktyczne stanowią bardzo istotne ułatwienie dla niejednego maturzysty, który może z nich swobodnie i w intuicyjny dla siebie sposób korzystać podczas wykonywania poszczególnych zadań na egzaminie.

Szkoły, które odwiedziliśmy

Przygotowane w ten sposób tablice matematyczne postanowiliśmy przekazać między innymi uczniom szkół średnich, znajdujących się na terenie Kędzierzyna-Koźla. To właśnie w tej miejscowości coraz wyraźniej zarysowuje się obecność firmy EMKA S.A., dlatego nie jesteśmy obojętni wobec lokalnej społeczności – także tej, która przygotowuje się do egzaminów maturalnych. Jesteśmy przekonani, że tablice matematyczne pomogą uczniom nie tylko zdać w zadowalający sposób egzamin z matematyki, ale i przyczynią się do otwarcia im drzwi na wymarzone kierunki studiów. Wśród szkół, które skorzystały z oferowanych przez nas materiałów, znalazły się:

 

  • I Liceum Ogólnokształcące im. Henryka Sienkiewicza w Koźlu,
  • Zespół Szkół Żeglugi Śródlądowej im. Bohaterów Westerplatte w Kędzierzynie-Koźlu,
  • Zespół Szkół nr 3 w Kędzierzynie-Koźlu,
  • Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Kędzierzynie-Koźlu.

 

Łącznie przekazaliśmy ich uczniom 410 zestawów tablic matematycznych, które – jak ufamy – przyczynią się do takiej samej liczby pozytywnych wyników matur, nadesłanych przez CKE.

Nasz drugi dom

„W Kędzierzynie-Koźlu czujemy się, jak w naszym drugim domu, poza Żyrardowem” – podkreśla Prezes Zarządu EMKA S.A., Krzysztof Rdest. – „Działamy tutaj lokalnie, od prawie 18 miesięcy trwa już nasz proces inwestycyjny w tym regionie. Czujemy się powiązani z miastem i jego mieszkańcami i postanowiliśmy zrobić coś dla lokalnej społeczności. Możliwość przekazania tablic matematycznych uczniom szkół w Kędzierzynie-Koźlu ma także dodatkowy aspekt – wśród naszych pracowników znajduje się absolwent jednej z lokalnych szkół średnich. Tym samym odwiedziny w jego ogólnokształcącym Alma Mater stanowiły swoisty powrót do korzeni. Szkoła, która dała nam wykwalifikowanego pracownika stała się jedną z placówek, które otrzymały od nas komplet pomocy dydaktycznych dla uczniów. Wierzę, że to zaledwie jeden z kroków, które jako EMKA S.A. stawiamy w Kędzierzynie-Koźlu, pamiętając o tym, że «więcej szczęścia jest w dawaniu aniżeli w braniu»” – przyznaje.