Polacy wciąż nie wiedzą, gdzie należy wyrzucać przeterminowane leki

Polacy wciąż nie wiedzą, gdzie należy wyrzucać przeterminowane leki
Data2018-09-25

Wiele osób nie wie o tym, iż leków nie powinno wyrzucać się do zwyczajnych koszy na śmieci. Dlatego też ogromna część leków w nich ląduje. Poza tym bardzo często są one także spłukiwane w toaletach, co również nie jest bezpiecznym rozwiązaniem. Kwestia wyrzucania leków jest niezwykle ważna. Dużo mówi się o tym obecnie w mediach, by uświadomić konsumentów, że w ich rękach jest bezpieczeństwo środowiska.

Punkty zbiórek przeterminowanych leków

Gminy pragną zadbać o to, by ludzie wyrzucali przeterminowane leki we właściwe miejsca. Dlatego też bardzo często są organizowane specjalne punkty zbiórek, do których można je oddać. Oczywiście w tych punktach są specjalne pojemniki na leki. Warto pamiętać o tym, by wrzucać tam wyłącznie leki – nie powinniśmy umieszczać kartoników po lekach czy też ulotek. One powinny trafić do zwykłych koszy przeznaczonych na papier. Warto pamiętać również o tym, że do takich pojemników nie powinny trafiać opatrunki, strzykawki czy też termometry. Jeśli chodzi o termometry, bardzo często można spotkać specjalne punkty, gdzie można je oddać.

Oczywiście przeterminowane leki można również oddać do apteki. Niekiedy mamy tam specjalne pojemniki czy też kosze na leki. Jeśli jednak nic takiego nie znajdujemy w aptece w swojej okolicy warto zapytać farmaceuty, czy nie przyjmie od nas przeterminowanych leków. Może nas on również skierować do punktu, gdzie będziemy mogli je oddać.