Otrzymaliśmy nagrodę EkoSymbol 2023

Otrzymaliśmy nagrodę EkoSymbol 2023
Data2023-11-22

W połowie października otrzymaliśmy nagrodę EkoSymbol, do której zostaliśmy nominowani w sierpniu.

Tym samym po raz kolejny uznanie znalazła nasza, prezentowana od dziesięcioleci, przyjazna dla środowiska postawa.

EkoSymbol 2023 – co to za nagroda?

Dla przypomnienia, każdego roku w ramach ogólnopolskiego programu, prowadzonego na łamach „Monitora Biznesu” i „Monitora Rynkowego”, będących dodatkami do takich tytułów, jak „Rzeczpospolita”, „Dziennik Gazeta Prawna” oraz „Puls Biznesu”, przyznawane są nagrody w trzech kategoriach. Oprócz „Symbolu” i „EuroSymbolu”, przedsiębiorstwa nominowane są także w kategorii „EkoSymbol”.

To właśnie ona stanowi specjalne wyróżnienie dla przedsięwzięć oraz podmiotów, które w prowadzonej przez siebie działalności istotną wagę przykładają do kwestii ekologii oraz nieustannej dbałości o środowisko lokalne. Właśnie w tym aspekcie EMKA S.A. znalazła się kilka miesięcy temu w gronie nominowanych przedsiębiorstw, co potwierdza treść Listu Nominacyjnego, jaki otrzymaliśmy od Jakuba Lisieckiego, Redaktora Naczelnego wspomnianych dodatków biznesowych.

EMKA S.A. z „EkoSymbolem”

Dziś z dumą możemy ogłosić, że otrzymaliśmy nagrodę EkoSymbol 2023 podczas gali związanej z 13. edycją tego konkursu. W imieniu naszego przedsiębiorstwa nagrodę odebrał Grzegorz Student – projekt menadżer, obecny od pierwszego dnia budowy najnowocześniejszej w Polsce instalacji termicznego przekształcania odpadów, jaką postawiliśmy w tym roku w Kędzierzynie-Koźlu na Polu Południowym.

„To nie tylko prestiżowy tytuł przyznany naszej firmie, ale wręcz dowód naszej konsekwentnej działalności na rzecz ochrony środowiska. To wyjątkowe wyróżnienie inspiruje nas do jeszcze większych wysiłków na drodze do zrównoważonego rozwoju. Jesteśmy pełni entuzjazmu i gotowi kontynuować naszą misję, tworząc innowacyjne i ekologiczne rozwiązania, które będą służyć społeczności i środowisku” – przyznaje Krzysztof Rdest, Prezes Zarządu EMKA S.A.