„Kompleksowa gospodarka odpadami”

„Kompleksowa gospodarka odpadami”
Data2022-09-07

Uczestniczyliśmy w konferencji pt. „Kompleksowa gospodarka odpadami”, organizowanej przez firmę Abrys.

Jesteśmy zdecydowanie zgodni z tym stwierdzeniem, stąd też niejednokrotnie nasza obecność na licznych konferencjach i targach stanowi nie tylko doskonałą okazję do zaprezentowania naszej oferty, ale też czerpania wiedzy o nowościach w naszej branży czy też innowacjach, wprowadzanych przez podobne nam firmy. Nie inaczej było pod na przełomie sierpnia i września, kiedy to pojawiliśmy się w Uniejowie.

Innowacja to my!

Jednym z powodów naszej obecności na konferencji była prelekcja pt. „Innowacyjne metody zarządzania w gospodarce odpadami”, wygłaszana przez Wiceprezes Zarządu EMKA S.A., Małgorzatę Rdest. Zebrani uczestnicy mogli zatem usłyszeć nie tylko o naszym nieustannym rozwoju, czy też o doskonale oddającym politykę naszej firmy zwrocie „We innovate, because we care”. Przedstawiona została także wprowadzona przez nas w ubiegłym roku na rynek pierwsza aplikacja mobilna do gospodarowania odpadami medycznymi – EMKA Mobile, a także został przedstawione jej zalety i poszczególne funkcje, usprawniające zarządzanie tego typu odpadami w przedsiębiorstwie.

Nie zabrakło ciekawostek, związanych z wykorzystaniem aplikacji, a także uchylenia uczestnikom konferencji rąbka tajemnicy na temat naszego najnowszego projektu – gry mobilnej, o której niebawem opowiemy nieco więcej.

Małe stoisko, duże zainteresowanie

Choć stoisko firmy EMKA S.A. nie należało do największych, z pewnością wzbudzało duże zainteresowanie. Zdecydowaliśmy się bowiem umieścić na nim totem multimedialny, za pomocą którego można było w wersji demonstracyjnej skorzystać z naszej aplikacji EMKA Mobile. Nic nie stało na przeszkodzie, by uczestnik konferencji spróbować przetestować wszystkie funkcjonalności aplikacji, począwszy od zamówienia dodatkowego przyjazdu naszego pracownika, poprzez zmianę terminu lub zrezygnowanie z odbioru odpadów w danym dniu. Można było także sprawdzić, jak funkcjonuje wgląd w płatności oraz przekonać się, jakie jeszcze możliwości ma do zaoferowania nasza aplikacja mobilna.

Jak na każdych targach i konferencjach, na które się wybieramy, nie mogło oczywiście zabraknąć również ulotek na temat aplikacji oraz związanych z naszą działalnością lub firmą EMKA S.A. gadżetów, które uczestnicy konferencji mogli bezpłatnie odebrać na naszym stoisku.

Przede wszystkim: ludzie i wiedza

Najważniejsza jednak z naszej perspektywy była sama obecność na konferencji – możliwość wzięcia udziału w ciekawych spotkaniach, wysłuchania prelekcji na interesujące nas tematy. Obecność na tego typu imprezach zawsze działa w dwie strony: jest to dla uczestników doskonała możliwość, by poznać naszą firmę oraz przygotowaną przez nas ofertę, ale zarazem dla nas jest do sposobność do lepszego poznania branży, w której działamy. Nowe kontakty i znajomości, zawiązane na konferencjach czy targach niejednokrotnie okazują się przydatne w najmniej oczekiwanym momencie, dzięki czemu każda wyprawa na wydarzenia branżowe jest dla nas wyzwaniem i szansą na rozwój.