IX Europejski Kongres Samorządów

IX Europejski Kongres Samorządów
Data2024-03-08

W dniach 4 – 5 marca 2024 roku w Mikołajkach odbywał się IX Europejski Kongres Samorządów.

Na tym wydarzeniu EMKA S.A. zaprezentowała swój najnowszy projekt do ogólnopolskiej zbiórki zużytego oleju spożywczego – OLEJOMATY.

 

IX Europejski Kongres Samorządów za nami

W dniach od 4 do 5 marca 2024 roku w Mikołajkach odbywał się IX Europejski Kongres Samorządów. To największe, a zarazem najważniejsze w Polsce spotkanie liderów samorządów, przedstawicieli elit regionalnych, a także reprezentantów biznesu, organizacji pozarządowych i mediów oraz członków administracji państwowej. Na tym wydarzeniu EMKA S.A. zaprezentowała swój najnowszy projekt do ogólnopolskiej zbiórki zużytego oleju spożywczego – OLEJOMATY. Przedstawiciele firmy wzięli również udział w panelach dyskusyjnych i warsztatach, dzieląc się wiedzą i doświadczeniem z uczestnikami Kongresu.

Stoisko EMKA S.A. cieszyło się zainteresowaniem uczestników

Po raz kolejny eventowe stoisko EMKA S.A. cieszyło się zainteresowaniem uczestników. Nic w tym dziwnego, znajdował się na nim Olejomat, czyli nasza innowacyjna maszyna, która pozwala zwiększać odzysk z odpadów w postaci UCO (zużyty olej spożywczy) na poziomie gmin. Ponadto odwiedzający stoisko mogli zobaczyć model pokazowy naszej Instalacji Termicznego Przekształcania Odpadów, pokazowe modele butelek do Olejomatu, a na ekranie wizualnym prezentowaliśmy szereg informacji dotyczących UCO i jego recyklingu – nie zabrakło osób, które z zainteresowaniem zapoznawały się z tą wiedzą.

Dzięki obecności osób, które od samego początku, były związane z całym projektem Olejomaty i pilotażowej akcji „Olej zdasz, drzewko masz!” w Opolu nasi odwiedzający mogli dowiedzieć się o wszystkich interesujących szczegółach dotyczący zarówno akcji, jak i samej maszyny. Zainteresowanie Olejomatami przerosło nasze najśmielsze oczekiwania.

By edukować o UCO

Obecność EMKA S.A. na Europejskim Kongresie Samorządów miała charakter edukacyjny nie tylko dla pracowników firmy, ale też dla pozostałych uczestników Kongresu. Podczas tego wydarzenia mieliśmy bowiem okazję wziąć udział w prelekcjach oraz warsztatach. Wiceprezes Zarządu EMKA S.A. Małgorzata Rdest poprowadziła prelekcję na temat: „Czy powszechna zbiórka i recykling zużytego oleju spożywczego są możliwe? Doświadczenia innowacyjnego projektu EMKA Oil w Opolu”, w ramach której przybliżyła słuchaczom wyniki tego przedsięwzięcia. Oprócz zaprezentowania akcji „Olej Zdasz, Drzewko Masz!”, która została przeprowadzona we współpracy z przedszkolami w Opolu, słuchacze mogli zapoznać się z realiami zbiórki UCO. Ponadto Wiceprezes Zarządu Małgorzata Rdest prowadziła warsztaty zatytułowane „Z kuchni do samolotu, czyli piąty wymiar recyklingu, Jak efektywnie zorganizować powszechną zbiórkę zużytego oleju spożywczego na poziomie gmin”. W ramach warsztatów poruszony został problem, jakim jest UCO, rozwiązania które wdrażamy w ramach Olejomatów oraz działania prowadzone przez EMKA Oil. Prezes Zarządu EMKA S.A. Krzysztof Rdest z kolei był prelegentem w panelu dyskusyjnym na temat: „Jak rozwijać miasta i regiony z poszanowaniem środowiska naturalnego?”, w ramach którego miał okazję podzielić się swoim innowacyjnym podejściem do praktycznego i zrównoważonego rozwoju.