EMKA S.A. Firmą Roku 2022

EMKA S.A. Firmą Roku 2022
Data2022-08-22

Firma EMKA S.A. po raz kolejny została doceniona za całokształt swojej działalności.

W dniu 5 sierpnia 2022 roku otrzymaliśmy certyfikat, potwierdzający otrzymanie licencji upoważniającej do posługiwania się przez EMKA S.A. Godłem Medal Polskiej Przedsiębiorczości Firma Roku 2022. Co kryje się za tym nobilitującym nas wyróżnieniem? Już tłumaczymy.

Czym jest Medal Polskiej Przedsiębiorczości?

Medal Polskiej Przedsiębiorczości jest marketingową instytucją, której zadaniem jest nadzorowanie wyróżnień, obejmujących firmy z całej Polski. Sama idea programu jest prosta – jego celem jest wyłonienie najlepszych polskich firm, zarówno wśród największych graczy na rynku, jak i pośród mniejszych, rodzinnych przedsiębiorstw. Organizatorzy wychodzą z założenia, że to właśnie przedsiębiorczość – zarówno mała, jak i duża – stanowi filar polskiej gospodarki i to właśnie przedsiębiorców należy w szczególności doceniać i wyróżniać. Godło Medal Polskiej Przedsiębiorczości przyznawane jest w dwóch kategoriach – Firma Roku oraz Marka Roku, ponadto przyznawane są dodatkowe wyróżnienia: Prezes Roku oraz Produkt Roku. Firma Roku to wyróżnienie, które wspiera renomę i wizerunek danego przedsiębiorstwa, natomiast Marka Roku stanowi wsparcie dla jego brandu i wpływa na zwiększenie obrotów z jego sprzedaży.

Jakie warunki musi spełniać Firma Roku?

Tytuł Firmy Roku, przyznawany w ramach Medalu Polskiej Przedsiębiorczości, to nobilitacja zarówno dla jednoosobowych działalności gospodarczych, jak i przedsiębiorstw rodzinnych oraz tych firm, które mogą wykazać się już globalnym zasięgiem. W każdym z tych przypadków nagroda ta podkreśla innowacyjność danego przedsiębiorstwa, a tym samym jego wyróżnianie się na tle konkurencyjnych firm, działających w tej samej branży. Kapituła nagrody zwraca uwagę nie tylko na najwyższe standardy obsługi klientów przez dane przedsiębiorstwo, ale także na standardy panujące wewnątrz samej firmy. Tylko najlepsi z najlepszych mogą liczyć na uhonorowanie tytułem Firmy Roku.

Innowacja to my

„Cieszę się niezmiernie, że nasze innowacyjne działania zostały docenione, a tym samym nasza firma zwróciła uwagę na tle konkurencyjnych podmiotów z naszej branży” – podkreśla Krzysztof Rdest, Prezes Zarządu EMKA S.A. – „Wielokrotnie, przy różnych okazjach podkreślamy nasze motto, slogan, który przyświeca nam każdego dnia. We innovate, because we care. Jesteśmy innowacyjni, ponieważ nam zależy – na klientach, na rozwoju branży, w której funkcjonujemy, na odkrywaniu nowych możliwości, wreszcie: na ekologii, czystym otoczeniu i pozostawieniu tej planety naszym dzieciom nie tylko czystszej, ale i bezpieczniejszej. Nasze działania, wykorzystujące nowoczesne technologie, aplikacje mobilne i automaty do recyklingu nie przeszły bez echa – a to tylko świadczy o tym, że to, co robimy, jest słuszne. Ufam, że jako przedsiębiorstwo jesteśmy we właściwym miejscu: wytyczamy nowe szlaki i nadajemy tempa postępowi w naszej branży, stając się coraz wyraźniejszym liderem w sektorze usług dotyczących gospodarowania odpadami medycznymi i weterynaryjnymi, a tytuł Firmy Roku i Medal Polskiej Przedsiębiorczości stanowią tylko potwierdzenie tego stanu rzeczy” – podkreśla.