EMKA CUP za nami! Podsumowanie turnieju

EMKA CUP za nami! Podsumowanie turnieju
Data2022-04-01

W niedzielę 27.03. w Bartnikach, na boisku GLKS Relax Radziwiłłów odbył się pierwszy turniej EMKA CUP.

Byliśmy jego sponsorem tytularnym. Rozgrywki sportowe zorganizowane zostały dla 120 dzieci z różnych szkółek piłkarskich i obfitowały w pasjonującą, uczciwą rywalizację na boisku kilkunastu drużyn. Nie zabrakło ani emocjonujących pojedynków, ani cieszących oko bramek, ani – rzecz jasna – gorącego dopingu rodziców, przyjaciół i okolicznych mieszkańców, którzy pojawili się na trybunach, by kibicować młodym piłkarzom w walce o puchar firmy EMKA S.A. 

Rocznik 2012/2013

Po rozpoczęciu turnieju, jako pierwsi rozgrywki rozpoczęli najmłodsi, czyli rocznik 2012./2013. Do udziału w EMKA CUP zgłosiło się aż sześć zespołów z zawodnikami w tym wieku. Najlepszym zespołem okazała się Unia Skierniewice, a miejsca na podium uzupełniły także zespoły Pogoń Godzianów oraz Wrzos Międzyborów.

Najlepszym bramkarzem okazał się Wiktor Pazurek z Unii Skierniewice, natomiast królem strzelców w roczniku 2012/2013 – Szymon Dorodziński z Wrzosu Międzyborów.

Klasyfikacja końcowa zespołów z tego rocznika, biorących udział w EMKA CUP prezentuje się następująco:

1.Unia Skierniewice

  1. Pogoń Godzianów
  2. Wrzos Międzyborów
  3. Relax Radziwiłłów 1
  4. Foot-bol-aki Bolimów
  5. Relax Radziwiłłów 2

Rocznik 2010/2011

O godzinie 12:30 do rywalizacji przystąpili nieco starsi piłkarze, czyli te drużyny, które złożony były z chłopców z rocznika 2010/2011. Także i tym razem nie brakowało emocji w walce o bycie najlepszą drużyną na boisku spośród sześciu, które zgłosiły swój udział w tej kategorii wiekowej. Najlepszym zespołem okazał się Relax Radziwiłłów 1, grający na swoim “domowym” boisku, drugie miejsce zajął Sporting Grodzisk, a trzecie – Relax Radziwiłłów 2.

Najlepszym bramkarzem rocznika 2010/2011 został Filip Gąsiorowski z Pogoni Godzianów, a królem strzelców – Filip Koral, reprezentujący Relax Radziwiłłów.

Klasyfikacja końcowa zespołów z tego rocznika, biorących udział w EMKA CUP prezentuje się następująco:

  1. Relax Radziwiłłów 1
  2. Sporting Grodzisk
  3. Relax Radziwiłłów 2
  4. Pogoń Godzianów
  5. AP Żyrardowianka

GOKSIR Lipce Reymontowskie – stawili się na turniej, ale nie byli klasyfikowani

Najlepsi grają z najlepszymi

Po zakończeniu rozgrywek każdego z roczników odbyło się wręczenie nagród – dyplomów, medali a także pucharu firmy EMKA S.A. Zaszczyt ten przypadł w udziale Prezesowi Zarządu, Krzysztofowi Rdestowi.

“To cudowne patrzeć, jak młodzi ludzie, zamiast spędzać czas przed komputerem, mobilizują się i postanawiają grać w piłkę” – podkreślił Prezes Zarządu EMKA S.A. – “Zakończony właśnie EMKA CUP to dopiero pierwszy organizowany przez nas tego typu turniej, a mimo to aż 120 zawodników postanowiło zorganizować się i przyjechać na boisko Relaxu Radziwiłłów, by podjąć rzuconą im rękawicę. Sportowa rywalizacja, pasja tych chłopaków i walka w duchu fair play u tak młodych dobrze rokują na przyszłość tych niemal lub ledwie nastoletnich zawodników. Wierzymy, że najlepsi grają z najlepszymi – i po wyrównanej rywalizacji podczas turnieju widać, że to nie tylko puste słowa”.