Dni Mieszkańca Gminy Słupsk za nami!

Dni Mieszkańca Gminy Słupsk za nami!
Data2023-06-12

Jednym z regionów, w których widoczna jest nasza obecność – jest bez wątpienia Słupsk i jego okolice.

W tym roku Gmina Słupsk obchodzi swój jubileusz 50-lecia. Z tej okazji w miniony weekend, tuż przed Dniem Dziecka, odbyły się Dni Mieszkańca Gminy Słupsk, które nabrały wyjątkowego, jubileuszowego charakteru. Okazji do wspólnego świętowania nie mogliśmy przegapić i my, dlatego pojawiliśmy się na tym ważnym dla lokalnej społeczności wydarzeniu.

Po raz kolejny na lotnisku

Podobnie jak w ubiegłym roku, także i tym razem miejscem wydarzenia, które odbywało się od 27-28 maja 2023 roku było lotnisko Aeroklubu Słupskiego w Krępie Słupskiej.  Miejsce nieprzypadkowe, bo zdolne pomieścić tłumy słupszczan i mieszkańców Gminy Słupsk, którzy postanowili spędzić ostatni majowy weekend w plenerze, korzystając z uroków pogody oraz przygotowanych dla nich atrakcji.

Sobota: tańce, śpiewy i zabawa

Dni Mieszkańca Gminy Słupsk rozpoczęły się w sobotę, 27 maja o godzinie 15:00. W pierwszej kolejności odwiedzający lotnisko goście mogli obejrzeć występy artystyczne Świtezianek, Bierkowianek, Zeppelinek, a także Chóru Uniwersytetu Trzeciego Wieku Gminy Słupsk, Chóru Pasjonata, czy też Orkiestry Dętej Gminy Słupsk. W międzyczasie trwał Konkurs Kół Gospodyń Wiejskich – Bitwa Regionów, a gwiazdą wieczoru pierwszego dnia świętowania był zespół Varius Manx & Kasia Stankiewicz.

Niedziela: show uczniów i zwierząt

Kolejnego dnia odwiedzający lotnisko Aeroklubu Słupskiego mogli zobaczyć pokaz posłuszeństwa psów, zorganizowany przez Ośrodek Szkolenia Psów K2. Ponadto na scenie od godziny 12 do 18 trwały występy artystyczne uczniów szkół i placówek gminnych. Swoich przedstawicieli na scenie miały Szkoła Podstawowa im. mjra Henryka Sucharskiego w Jezierzycach, Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Głobinie, Szkoła Podstawowa im. Wincentego Witosa w Bierkowie, Żłobek Gminny Iskiereczka w Redzikowie, Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Czesława Miłosza w Siemianicach, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Redzikowie, Szkoła Podstawowa im. Leopolda Staffa we Włynkówku, Centrum Aktywności Lokalnej w Wiklinie oraz Szkoła Podstawowa im. gen. „Grota” Roweckiego we Wrześciu.

Czekaliśmy z gadżetami

Podobnie, jak w przypadku innych wydarzeń lokalnych, nie mogło zabraknąć także przyciągającego wzrok czerwonego namiotu EMKA S.A. Goście wydarzenia, odwiedzający nasze stoisko, mogli zaopatrzyć się w firmowe gadżety. Ponadto obecne na festynie dzieci chętnie korzystały z możliwości wzięcia udziału w organizowanych przez nas konkursach. Odpowiadając na pytania, związane z proekologicznymi postawami, uczestnicy konkursów mogli wygrać przygotowane przez nas sportowe torby. Co więcej, w niedzielę do wspólnej zabawy zaprosiliśmy także ekipę SuperJunaka, której mieszkańcom Słupska i okolic przedstawiać nie trzeba, ponieważ towarzyszyła nam zarówno w tym, jak i w ubiegłym roku podczas organizowanej przez nas akcji „Odpad zdasz, drzewko masz!”.