Byliśmy w Fabryce Świętego Mikołaja

Byliśmy w Fabryce Świętego Mikołaja
Data2022-12-12

Nie ulega wątpliwości, że święta zbliżają się wielkimi krokami. Tymczasem za nami Mikołajki. 

Mikołaj zawitał do Muzeum Lniarstwa im. Filipa de Girarda w Żyrardowie, gdzie w miniony weekend funkcjonowała Fabryka Świętego Mikołaja. Jak przystało na lokalnych patriotów i zaangażowane społecznie przedsiębiorstwo, wybraliśmy się tam i my!

Czym jest Fabryka Świętego Mikołaja?

Fabryka Świętego Mikołaja w Muzeum Lniarstwa im. Filipa de Girarda w Żyrardowie stanowi część Jarmarku Bożonarodzeniowego. Wnętrze muzeum w dniach 10-11.12. nabrało świątecznego kształtu, zamieniając się w nasz lokalny Biegun Północny. I to jaki! Na dzieci czeka nie kto inny, jak Mikołaj, a na wszystkich odwiedzających – szereg wystawców, a także gastronomia, by nasycić nie tylko wzrok. Oprócz kiermaszu świątecznego i szeregu konkursów z nagrodami, odwiedzający mogli także skorzystać ze strefy animacji dla dzieci, strefy pakowania prezentów lub zajrzeć do zagrody reniferowej.

Przybić piątkę superbohaterowi

Chociaż wszyscy są zgodni, że bezapelacyjnym bohaterem świąt i całego grudnia jest Święty Mikołaj, w Muzeum Lniarstwa pojawił się razem z nami jeszcze jeden superbohater – Kapitan EMKA! Ta zielona postać, walcząca o ekologię, znana jest już niejednemu małemu żyrardowianinowi. Nasz bohater postanowił także w Fabryce Świętego Mikołaja przypomnieć najmłodszym o ekologii – zwłaszcza w kontekście odpowiedniego sortowania opakowań po upominkach. I pomimo faktu, że w Boże Narodzenie króluje czerwień ze strony Mikołaja, także nasz zielony ekologiczny pomocnik spotkał się ze sporym zainteresowaniem młodszej publiczności.

Atrakcji moc

Na przygotowanym przez firmę EMKA S.A. stoisku czekała na odwiedzających cała masa atrakcji. Jedną z nich był tablet z naszym najnowszym dziełem, czyli grą Garbage Truck City Tycoon. Co więcej, każde dziecko, które odwiedziło nasz kącik i ukończyło poziom gry, oczyszczając wirtualne miasto ze znajdujących się na ulicach odpadów, w nagrodę otrzymywało breloczek. Chętnie mogli także zrobić sobie zdjęcie z Kapitanem EMKA, a także spróbować przygotowanych przez nas pierniczków i czekolady.

Mała rzecz, a cieszy

„Pamiętam z dzieciństwa, że w Mikołajki zawsze czekał na dzieci drobny upominek. Mała rzecz, która cieszyła. Bo wiadomo, te większe prezenty to musiały poczekać, aż w domu pojawi się choinka, a rodzina zasiądzie przy wigilijnym stole” – wspomina Małgorzata Rdest, Wiceprezes Zarządu EMKA S.A. – „Nasza obecność w Fabryce Świętego Mikołaja to właśnie taki mały gest w kierunku najmłodszych mieszkańców Żyrardowa i okolic. A przy okazji, dzięki obecności Kapitana EMKA, mogliśmy połączyć przyjemne z pożytecznym i przypomnieć dzieciom o tym, jak ważna jest troska o środowisko i prawidłowe segregowanie odpadów. Tym bardziej, że w okresie poświątecznym z pewnością w każdym domu pojawi się ich co niemiara.”