Byliśmy na WasteExpo w Las Vegas

Byliśmy na WasteExpo w Las Vegas
Data2022-05-16

W dniach od 9 do 12 maja nasza firma brała udział w targach WasteExpo, zorganizowanych w Las Vegas w USA.

Po bardzo pozytywnych wrażeniach, związanych z naszą obecność na targach Expo w Dubaju, wizyta w Stanach Zjednoczonych była dla nas kolejnym ciekawym wyzwaniem, a zarazem możliwością zaprezentowania się na arenie międzynarodowej, wśród najlepszych firm z naszego sektora na całym świecie.

Tysiące uczestników, setki wystawców

Choć Las Vegas na co dzień określane jest światową stolicą rozrywki, na kilka dni zamieniło się także w światową stolicę utylizacji i czystości. Tegoroczna edycja WasteExpo przyciągnęła bowiem ponad 600 wystawców z całego świata, a wraz z nimi ponad 14 tysięcy uczestników, zainteresowanych najnowszymi rozwiązaniami, dotyczącymi gospodarki odpadami, ekologicznego podejścia do utylizacji, recyklingu oraz troski o środowisko w kontekście mądrego zarządzania odpadami.

Dziesiątki konferencji dla uczestników

“Jako uczestnicy i wystawcy zarazem mieliśmy możliwość wzięcia udziału w szeregu konferencji, zorganizowanych podczas trwania targów w Las Vegas. Jednym z wydarzeń, w których postanowiliśmy wziąć udział, była TheEaste 360 Healthcare Waste Conference. To właśnie na tej konferencji mieliśmy możliwość zapoznania się ze sposobami zarządzania odpadami medycznymi, stosowanymi w Stanach Zjednoczonych. Dzięki inspirującym przemówieniom mogliśmy również odkryć nowości i innowacje związane z logistyką, transportem oraz poznać problemy, z jakimi mierzą się firmy zlokalizowane na całym świecie. Przywieziona z Las Vegas wiedza z pewnością pozwoli nam uniknąć niektórych problemów, a także lepiej przygotować się na nadejście ewentualnych sytuacji kryzysowych, z jakimi borykają się inne przedsiębiorstwa w branży” – podkreśla Matylda Dziura.

Stoisko EMKA S.A. w Las Vegas

Obecność na WasteExpo wiązałą się także z możliwością zaprezentowania naszej oferty – podczas tego wydarzenia mieliśmy przyjemność przedstawić potencjalnym klientom nasze rozwiązania IT, służące do zarządzania odpadami medycznymi i weterynaryjnymi. Przede wszystkim omawialiśmy funkcjonalności naszego systemu, a także korzyści wynikające z zaprojektowania i wdrożenia dedykowanych aplikacji dla klientów i kierowców.

Pobyt w Las Vegas z pewnością możemy zaliczyć do udanych. Jako wystawcy pozyskaliśmy liczne kontakty, dzięki którym możemy rozszerzać działalność na arenie międzynarodowej oraz wejść we współpracę z innymi firmami z branży. Obecność na WasteExpo to kolejny krok do umocnienia naszej pozycji nie tylko na polskim rynku, ale także kolejny krok w stronę światowej czołówki.