Powiatowo-Gminne Święto Plonów

Powiatowo-Gminne Święto Plonów
Data2022-09-13

Choć na co dzień działamy w Żyrardowie, istnieje kilka miejsc, które są nam szczególnie bliskie.

Jednym z nich jest Powiat Słupski – to właśnie tam przeprowadziliśmy w tym roku po raz pierwszy naszą akcję „Odpad zdasz, drzewko masz!”, wykraczając z nią poza Żyrardów. Tym razem pojawiliśmy się na Powiatowym Święcie Plonów 2022, które miało miejsce 10. sierpnia w pobliskim – Swołowie.

Konkursów nie brakowało

Podobnie jak co roku, organizatorzy podjęli się przeprowadzenia dwóch konkursów – na Chleb i Wieniec Dożynkowy. Zgromadzeni w Swołowie mieszkańcy i goście podczas tegorocznych Dożynek mogli podziwiać piękne wieńce, wykonane z polskich zbóż, przyciągające oko nie tylko swoimi rozmiarami i rozmachem, ale też rozmaitymi formami i kształtami, jakie przybierały. Zorganizowano także konkurs na Najlepsze stoisko Koła Gospodyń Wiejskich 2022, zachęcając lokalne koła do przyjaznej rywalizacji w duchu wspólnego świętowania owocnych zbiorów.

Atrakcji moc

Oprócz koncertów, występów i wspomnianych konkursów zgromadzeni mieszkańcy Powiatu Słupskiego i samej gminy Słupsk oraz pozostali goście mogli skorzystać z oferty stoisk gastronomicznych, a na najmłodszych czekała Strefa Malucha, gry i animacje oraz cieszące się ogromną popularnością dmuchane zamki. Co ciekawe, zainteresowani mogli skorzystać z bezpłatnej komunikacji autobusem na trasie między Słupskiem a Swołowem. Tegoroczne Dożynki, zdaniem organizatorów, pod wieloma względami należy uznać za wyjątkowe. O miano najlepszych w całym powiecie rywalizował bowiem aż 64 chleby, 54 wieńce oraz 16 stoisk kół gospodyń wiejskich.

Nasza obecność na Święcie Plonów

„Przy dźwiękach zespołów ludowych gminnych i powiatowych oraz przepięknych wieńcach konkursowych Emka wystawiła swój namiot. Czteroosobowa reprezentacja firmy odpowiadała na pytania mieszkańców na temat działalności firmy. Co ciekawe, wielu mieszkańców kojarzyło już nasze logo z odbiorem odpadów” – zauważa Agnieszka Szewc, Specjalista ds. BDO w EMKA S.A. – „Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się nasze firmowe gadżety: notesy, długopisy, odblaski, kredki dla najmłodszych oraz nasze niezawodne ekologiczne torby. Myślę, że nasze logo jest już rozpoznawalne wśród mieszkańców gminy Słupsk” – podsumowuje.