Aukcja Charytatywna Top Charity 2024

Aukcja Charytatywna Top Charity 2024
Data2024-06-18

Zarząd EMKA S.A. wziął udział w Wielkiej Aukcji Charytatywnej Top Charity 2024.

Od wielu już lata staramy się w ramach prowadzonej przez EMKA S.A. działalności dostrzegać potrzebujących i wspierać ich, czy to poprzez akcję „Odpad zdasz, drzewko masz!”, z której środki trafiają m.in. do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Marynarza Polskiego w Damnicy, czy też w ramach innych okazji, które zsyła nam los. Jednym z wydarzeń, na które mieliśmy przyjemność otrzymać zaproszenia, a które było kolejną okazją do podzielenia się dobrem, była odbywająca się w minioną sobotę wieczorem Wielka Aukcja Charytatywna Top Charity 2024, organizowana przez Omenę Mensah i Rafała Brzoskę. Tegorocznym tematem przewodnim gali był orient w baroku, a cel – jak zawsze szczytny: pomoc potrzebującym.

 

Czym jest Wielka Aukcja Charytatywna Top Charity 2024?

Trzecia edycja Wielkiej Aukcji Charytatywnej Top Charity przyciągnęła prawie 500 uczestników. Na czerwonym dywanie na dziedzińcu Pałacu Króla Jana III Sobieskiego w Wilanowie, obok organizatorów wydarzenia Omeny Mensah i Rafała Brzoski, pojawili się przedstawiciele czołowych firm z Polski, Czech, Włoch, Niemiec, Francji, Bułgarii, Chorwacji; ambasadorzy, kolekcjonerzy sztuki, artyści oraz osoby związane z polskim show-biznesem. Podczas aukcji licytowano 15 dzieł sztuki oraz 10 atrakcji z kategorii Wielkie Emocje.

Jak można się było spodziewać, wraz z Wielkimi Emocjami i interesującymi dziełami sztuki nie zabrakło równie wielkich kwot oraz dużego zainteresowania, jakie wywoływał poszczególne aukcje. Omenaa Mensah i Rafał Brzoska w tegorocznej edycji akcji charytatywnej Top Charity 2024 zebrali łącznie kwotę w wysokości 45 mln 917 tys. zł. Najwyżej wylicytowanym dziełem w minioną sobotę okazałą się rzeźba Torso alato, 1985 Igora Mitoraja, za którą nabywcy zapłacili 6,8 miliona złotych. Niewiele mniej wart okazał się „Tydzień Metamorfozy z Ewą Chodakowską” w Mövenpick Resort Kuredhivaru Maldives – zainteresowany nim nabywca przekazał bowiem kwotę 5,1 miliona złotych.

Jedyny słuszny cel

„Magiczna noc, wspaniali ludzie i niesłychanie wspaniała inicjatywa – tak można w skrócie podsumować dzisiejszy wieczór, podczas którego odbywa się Wielka Aukcja Charytatywna Top Charity 2024 – przyznaje Krzysztof Rdest, Prezes Zarządu EMKA S.A. – „Obecni są tu wielcy ludzie z dużymi pieniędzmi, którzy starają się wnieść w życie innych wiele dobra. Ale pamiętajmy o jednej, niezwykle istotnej kwestii: Nieważne, ile posiadasz – ważne, jakim jesteś człowiekiem. Nieważne, ile posiadasz, ważne jest to, czy umiesz się tym dzielić. A ci obecni tutaj ludzie są wspaniali i potrafią hojnie dzielić się nie tylko pieniędzmi, ale i dobrym słowem. Podczas dzisiejszej gali miliony dosłownie fruwały w powietrzu, by trafić na jedyny słuszny cel – pomoc potrzebującym. Wyrazy uznania płyną prosto z mojego serca dla wszystkich tych, którzy umieją się dzielić i nie boją się tak czynić” – dodaje.

Razem możemy więcej

„Z wielką dumą i wdzięcznością dzielę się z Państwem radością z rozwoju naszej rodzinnej firmy EMKA S.A., która miała zaszczyt przyczynić się do sukcesu Wielkiej Aukcji Charytatywnej. Cieszymy się, że mogliśmy dołożyć swoją cegiełkę do tego wyjątkowego wydarzenia, które niesie pomoc potrzebującym. Składamy zarazem gratulacje dla Rafała Brzoski i Omeny Mensah i jej Omenaa Foundation za osiągnięcie kolejnego rekordu z aukcji oraz za wszystkie liczne, szlachetne inicjatywy. Wasza praca jest inspiracją dla nas wszystkich i pokazuje, jak wielka siła tkwi w ludzkiej dobroci, zaangażowaniu oraz polskich przedsiębiorcach. Razem możemy więcej!” – podkreśla Małgorzata Rdest, Wiceprezes Zarządu EMKA S.A.