5 aplikacji dla lekarza, które warto znać

5 aplikacji dla lekarza, które warto znać
Data2023-02-13

Nie ulega wątpliwości, że w dzisiejszych czasach coraz częściej korzystamy z szeregu aplikacji.

Ułatwiają nam one życie na co dzień, warto jednak mieć świadomość tego, że mogą stać się także ułatwieniem w życiu zawodowym. Wychodząc naprzeciw naszym klientom, przygotowaliśmy subiektywna listę pięciu aplikacji, z którymi naszym zdaniem warto zapoznać się, będąc lekarzem – zarówno prowadzącym prywatną praktykę, jak i zatrudnionym w szpitalu lub przychodni.

MedTube

To przeznaczona dla lekarzy aplikacja, którą z powodzeniem nazwać można medyczną biblioteką. Znajdziemy w niej kilka tysięcy filmów, przedstawiających zarejestrowane zabiegi medyczne. Co więcej – każdy tego typu zabieg okraszony jest komentarzem specjalistów. Dodatkowo w bazie danych znajdziemy wykłady medyczne z uczelni rozsianych po całym świecie. Tym samym MedTube stanowi doskonała platformę, pozwalającą lekarzom nie tylko doskonalić swoją wiedzę, ale i zyskiwać kontakt ze specjalistami i ekspertami z poszczególnych dziedzin medycyny.

ZnanyLekarz.pl

ZnanyLekarz.pl to z jednej strony największa w Polsce wyszukiwarka wizyt, zawierająca informacje o lekarzach dowolnej specjalizacji. Rozwiązanie to pozwala odnaleźć pacjentowi dostępną wizytę, a następnie umówić się na nią. Warto jednak wiedzieć, że to także świetna aplikacja dla lekarza – stanowi bowiem dla niego wirtualny kalendarz. Za jej pośrednictwem może on z poziomu swojego smartfona potwierdzać i odmawiać wizyty, zawsze mając pod ręką swój harmonogram pracy i swoisty wirtualny sekretariat.

eMPendium

To aplikacja, która została stworzona przez Medycynę Praktyczną, czyli wydawnictwo, zrzeszające specjalistów z różncyh dziedzin medycyny oraz lekarzy pierwszego kontaktu. Aby skorzystać z aplikacji, należy zarejestrować się na stronie internetowej wydawnictwa, a dostęp do eMPendium mogą otzrymać takżę studenci medycyny oraz innych kierunków medycznych. W aplikacji znajdziemy przedew wszystkim obszerną bazę leków, wraz z informacjami na temat ich skutków ubocznych, wskazań do stosowania, sposobów dawkowania, znajdującej się w leku substancji czynnej, a także ewentualnych interakcji z innymi lekami oraz możliwości refundacji w przypadku poszczególnych jednostek chorobowych. Dodatkową zaletą aplikacji jest fakt, że prezentuje ona także codzienne informacje z branży zdrowia, zawiera Międzynarodową Klasyfikację Chorób ICD-10, podręcznik “Choroby wewnętrzne” pod redakcją profesora Andzeja Szczeklika oraz system eWUŚ.

Gabinet drWidget

Ta całkowicie bezpłatna aplikacja to doskonałe rozwiązanie dla każdego lekarza, pracującego w placówce medycznej lub prowadzącego indywidualną praktykę lekarską, który korzysta także z tego oprogramowania na komputerze w pracy. Aplikacja Gabinet drWidget pozwoli mu bowiem na swobodny dostęp do danych pacjenta, w tym wyników badań laboratoryjnych oraz historii choroby – dzięki czemu możliwe jest przeprowadzenie wizyty lekarskiej poza gabinetem, wykorzystując smartfon jako swoiste mobilne biuro. Rozwiązanie to sprawdza się przede wszystkim podczas wizyty domowej, kiedy lekarz nie ma potrzeby zabierania ze sobą służbowego laptopa.

EMKA Mobile

Nie ulega wątpliwości, że praca lekarza wiąże się z generowaniem odpadów medycznych – te z kolei powinny być we właściwy sposób przechowywane, a następnie utylizowane. Rozwiązaniem, pozwalającym kompleksowo zadbać o bezpieczeństwo lekarza i pacjentów, a zarazem rozwiązującym problem z przechowywaniem i utylizacją odpadów, jest przygotowana przez nas aplikacja EMKA Mobile. Za jej pośrednictwem lekarz może w prosty sposób zamówić lub odwołać odbiór odpadów, sprawdzić harmonogram odbioru, a takżę zintegrować konto z rządowym systemem Bazy Danych Odpadowych. Zaletą aplikacji jest także możliwość wystawiania, korygowania i potwierdzania KPO, dzięki czemu gospodarka odpadami medycznymi może być w sposób zorganizowany prowadzona z poziomu smartfona, za pomocą zaledwie kilku kliknięć.