Konferencja w Częstochowie za nami!

Konferencja w Częstochowie za nami!
Data2023-02-09

Branżowe konferencje to bez wątpienia wydarzenia, których staramy się nigdy nie pomijać

Z jednej strony pozwalają one zapoznać się z nowymi trendami, panującymi w danej dziedzinie gospodarki, z drugiej zaś – pozwalają nawiązać nowe kontakty, poznać kolejne osoby i zyskać cenne doświadczenie podczas licznych prelekcji i wystąpień. Nie inaczej było podczas minionej, czternastej już edycji konferencji „Selektywna zbiórka, segregacja i recykling odpadów”, organizowanej przez Abrys.

Konferencja w formie hybrydowej

14.Konferencja „Selektywna zbiórka, segregacja i recykling odpadów” odbywała się w dniach 31.01.-02.02.2023 roku w hotelu Arche w Częstochowie. Ponieważ mieliśmy do czynienia z konferencją w formie hybrydowej, możliwe było także uczestnictwo zdalnie, oglądając online poszczególne prelekcje i konferencje. Jako EMKA S.A. pojawiliśmy się jednak na miejscu, by jak najpełniej wykorzystać możliwości, jakie niesie ze sobą to branżowe wydarzenie. To nie pierwszy raz, kiedy zdecydowaliśmy się na pełne uczestnictwo i przyniosło to dla nas wymierne korzyści, także naszą obecność możemy uznać także i tym razem za udaną inwestycję.

Uczyć i bawić

Jednym z punktów konferencji było zaplanowane na 31. stycznia na godzinę 13:05 wystąpienie Małgorzaty Rdest, Wiceprezes Zarządu EMKA S.A. Tematem prelekcji była „Edukacja ekologiczna przez zabawę. Garbage Truck City Tycoon i inne doświadczenia EMKA S.A.” i, jak łatwo się domyślić, motywem przewodnim było między innymi nasze najnowsze firmowe dziecko. Uczestnicy konferencji mogli zatem dowiedzieć się, jaka była geneza powstania gry, dlaczego zdecydowaliśmy się na taki krok oraz jakie jeszcze innowacyjne rozwiązania, także w kwestii edukacji, wprowadziliśmy do tej pory.

Kształtowanie nawyków

Przygotowana przez nas gra ma na celu przede wszystkim edukację ekologiczną najmłodszych. Wierzymy, że dobre nawyki związane z segregowaniem odpadów i sprzątaniem otaczającej nas wirtualnej rzeczywistości w grze, mogą mieć realne przełożenie na zachowania na co dzień: w domu, szkole, pracy – wszędzie. Dzięki atrakcyjnej, innowacyjnej formie możemy także w przystępny sposób trafić do młodego pokolenia, kształtując odpowiednie postawy i pokazując, że edukacja może być przyjemna – podkreśla Małgorzata Rdest.