Wielki finał akcji w Opolu!

Wielki finał akcji w Opolu!
Data2024-04-26

Wielki finał proekologicznej akcji zbiórki UCO w opolskich przedszkolach za nami!

W poniedziałek, 22. kwietnia 2024 roku, dokładnie w Światowy Dzień Ziemi odbyło się niezwykle ważne z perspektywy EMKA S.A. oraz EMKA Oil wydarzenie. To właśnie wtedy miał miejsce wielki finał proekologicznej akcji „Olej zdasz, drzewko masz!”, czyli pilotażowej zbiórki zużytego oleju kuchennego (UCO) w opolskich przedszkolach. Nie mogło zabraknąć nie tylko atrakcji dla najmłodszych Opolan, ale też wyróżnień i nagród dla najbardziej pracowitych przedszkolaków.

Na czym polegała akcja?

Dla przypomnienia, w organizowanej przez firmę EMKA Oil oraz Wydział Gospodarki Odpadami Komunalnymi Urzędu Miasta Opole akcji wzięło udział 26
opolskich przedszkoli, które zaangażowały się w zbiórkę UCO, czyli zużytego oleju spożywczego. „Olej zdasz, drzewko masz!” stanowiła pilotażową edycję naszej proekologicznej akcji, podczas której zbieraliśmy jest UCO – zużyty olej kuchenny. Przedszkolaki miał za zadanie zbierać do specjalnie przygotowanych butelek olej i masło po smażeniu, a także olej z sałatek, puszek i konserw, jaki był generowany w ich domach.

Wielki finał wielkiej akcji

Uroczyste wiosenne podsumowanie akcji „Olej zdasz, drzewko masz!” wraz z oficjalnym
wręczeniem nagród odbyło się 22 kwietnia 2024 r. w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Opolu. Wszystkim placówkom uczestniczącym w akcji wręczono nagrody w postaci sadzonek drzewek – dzięki zaangażowaniu podopiecznych z 26 placówek przedszkolnych, ich przedszkola otrzymały łącznie aż 390 drzewek.

Co więcej, do trzech przedszkoli, które zdołały zebrać najwięcej UCO, przekazane zostały dodatkowo tablice interaktywne, które z pewnością będą doskonałym wsparciem oraz urozmaiceniem podczas codziennych zajęć dydaktycznych. Wśród laureatów – przedszkoli, które zebrały najwięcej UCO, znalazły się:
● Przedszkole Publiczne nr 3 im. Jana Brzechwy w Opolu,
● Przedszkole Publiczne Integracyjne nr 51 w Opolu,
● Publiczne Przedszkole nr 55 w Opolu.

 

Zaangażowanie, które cieszy

„Raz jeszcze gratulujemy wszystkim wygranym. Szczególne podziękowania i słowa uznania za zaangażowanie w całą akcję należą się natomiast wszystkim uczestnikom. Jesteśmy
dumni z wyników zbiórki UCO w opolskich przedszkolach i wdzięczni za tak ogromne zaangażowanie. Chcielibyśmy wyrazić ogromne podziękowania dla wszystkich uczestników
akcji – Wasza aktywność, entuzjazm i zaangażowanie w cały proces sprawiły, że nasza inicjatywa była niezwykle udana. Liczymy na kontynuację akcji „Olej zdasz, drzewko masz!” w kolejnych latach, nie tylko w Opolu, ale i w innych miastach!” – podsumowuje Małgorzata Rdest, Wiceprezes Zarządu EMKA S.A.

 

Atrakcji nie brakowało

Podczas finału opolskiej akcji zbiórki oleju nie zabrakło również niespodzianek dla naszych małych „Wielkich Ekologów”. Wydarzenie uświetnił występ zespołu Siostry Wajs i Stonoga. Na najmłodszych czekali także goście specjalni – nasi ekologiczni superbohaterowie: EkoOlek oraz Mucha Odpaducha, będąca maskotką Urzędu Miasta Opola Wydziału Gospodarki Odpadami Komunalnymi.

Oprócz przedstawicieli przedszkoli i firmy EMKA Oil, w finale akcji „Olej zdasz, drzewko masz!” udział wzięli również goście z Wydziału Oświaty Urzędu Miasta Opola, Referatu Gospodarowania Odpadami Komunalnymi, Centrum Zagospodarowania Odpadów, Biura Nadzoru Odbioru Odpadów Komunalnych oraz Urzędu Miasta Opole. Wszystkim gościom raz jeszcze dziękujemy za przybycie i wspólne docenienie trudu, jaki włożyły przedszkolaki, by razem zebrać zużyty oleju kuchenny, czyli UCO.