Rozdanie sadzonek w Żyrardowie

Rozdanie sadzonek w Żyrardowie
Data2024-04-26

Dzieci z placówek edukacyjnych z Kędzierzyna-Koźla już z sadzonkami drzew i krzewów od Emka.

Choć w ostatnich latach organizowana przez nas akcja „Odpad zdasz, drzewko masz!” wykroczyła już dość mocno poza granice Żyrardowa, zahaczając o Kędzierzyn Koźle, Słupsk, Chełm czy też Opole, zawsze z nieukrywaną przyjemnością wyczekujemy naszej lokalnej edycji tego istotnego dla naszej firmy wydarzenia. Nie inaczej było i w tym roku – po raz kolejny, tym razem dokładnie 22. kwietnia, czyli w Światowy Dzień Ziemi, mogliśmy spotkać się z mieszkańcami Żyrardowa i okolic, którzy przez pół roku, a niektórzy nawet i dłużej, gromadzili punkty w aplikacji by wymienić je na sadzonki drzew, krzewów i roślin.

Do 150 punktów sztuka

Choć tegoroczny przelicznik punktowy wiązał się z koniecznością zebrania przynajmniej 150 punktów, odpowiadających zutylizowaniu przez użytkownika Recyklomatu takiej samej liczby plastikowych butelek PET lub aluminiowych puszek po napojach, nie zabrakło osób, które spełniły ten wymóg. Jak co roku, wypatrywaliśmy z zainteresowaniem rekordzisty, czyli osoby, która podczas danej edycji naszej akcji zechce wymienić największą liczbę punktów na przygotowane przez nas rośliny. A było w czym wybierać – zgodnie z planem na uczestników akcji czekały tuje szmaragd, laurowiśnie oraz hortensje, a chętnych nie brakowało.

Wiosenna odsłona akcji „Odpad zdasz drzewko masz!” w nasze progi przy ul. Jaktorowskiej 15A przyprowadziła aż 134 osoby, które odebrały łącznie całkiem spory kawałek lasu. Wydaliśmy aż 778 drzewek! To powód do ogromnej dumy i radości! Co ciekawe, wspomnianym rekordzistą okazał się użytkownik, który zgromadził na swoim koncie 3900 punktów, które upoważniały go do odbioru aż 26 sadzonek.

Znamy datę kolejnej edycji!

Choć 150 punktów wciąż nie wydaje się wysoko zawieszoną poprzeczką, mamy świadomość tego, że części użytkowników zabrakło kilku lub kilkunastu punktów nie tyle do pierwszej, co do kolejnej sadzonki, którą mogliby otrzymać w ramach naszej akcji. Na szczęście – nic straconego! Niewykorzystane do tej pory punkty nie przepadają, tylko pozostają aktywne na koncie użytkownika i mogą być z powodzeniem wykorzystane podczas jesiennej, lokalnej odsłony akcji „Odpad zdasz, drzewko masz!”.

Co więcej, znamy już datę tego wydarzenia! Wszyscy, którzy planują po raz kolejny wymienić punkty na sadzonki, powinni sięgnąć po kalendarze i spojrzeć na swoje październikowe plany. Sadzonki będą bowiem gotowe do odbioru w naszej siedzibie przy ulicy Jaktorowskiej 15A w poniedziałek, 10 października w godzinach od 10:00 do 16:00. To właśnie wtedy odbędzie się XII edycja wydarzenia, które już na stałe wpisało się nie tylko w naszą kulturę pracy, ale i w kalendarz wydarzeń w naszym mieście.

778 powodów do satysfakcji

„Wraz z każdym drzewkiem, które opuszcza nasz teren przy ul. Jaktorowskiej 15A i trafia do uczestnika naszej akcji każdorazowo nachodzi mnie refleksja, że akcja, która jeszcze parę lat temu była skromną, lokalną inicjatywą, dziś urosła do rangi istotnego, ekologicznego wydarzenia nie tylko na mapie Żyrardowa, ale i w wielu innych miastach” – przyznaje Krzysztof Rdest, Prezes Zarządu EMKA S.A. – „Tegoroczna, wiosenna odsłona akcji, mająca miejsce w mojej małej Ojczyźnie przyniosła aż 778 powodów do satysfakcji z tego, że ludzie garną się do dbania o środowisko naturalne. Recykling nie jest dla nich straszny, a może stanowić doskonałą zabawę, w której przyjemne łączy się z pożytecznym i wszyscy wychodzą z poczuciem wygranej. To właśnie taką działalność biznesową wyobrażam sobie każdego dnia i do takiej jako EMKA S.A. zmierzamy. Mam na myśli dążenie do sytuacji typu win-win i szukanie korzyści dla każdej ze stron, w tym dla naszej planety” – podkreśla.