EMKA Recomaty i Recyklomaty – nasze nowe aplikacje

EMKA Recomaty i Recyklomaty – nasze nowe aplikacje
Data2022-06-22

Innowacyjność to bez wątpienia sztandarowa cecha naszej działalności i codziennych działań.

Wierzymy, że właśnie poprzez przecieranie nowych szlaków jesteśmy w stanie rozwijać naszą firmę, a równocześnie dostarczać usługi na jak najwyższym poziomie. To właśnie ona sprawia, że każdego dnia poszukujemy nowych możliwości, stawiamy kroki w nieznane i rozwijamy się na nowych płaszczyznach. W ubiegłym roku premierę miała nasza aplikacja EMKA Mobile – teraz pora na jej siostry: aplikację EMKA Recomaty i Recyklomaty.

Bycie eko bohaterem jest w zasięgu Twoich możliwości!

Dzięki naszym aplikacjom dbanie o środowisko jest nie tylko proste, ale także opłacalne. Stworzona przez nas aplikacje EMKA Recomaty i Recyklomaty pozwala użytkownikowi na stworzenie swojego indywidualnego konta, a następnie zdobywanie punktów poprzez zeskanowanie kodu podczas oddawania plastikowych butelek PET lub aluminiowych puszek do tego automatu recyklingowego. Każdy odpad, który trafia do maszyny to jeden dodatkowy punkt na koncie użytkownika. Dzięki aplikacjom użytkownik ma bieżący wgląd w swoje saldo punktów, a jednocześnie dodatkową, wirtualną motywacją do segregowania odpadów.

Dla najwytrwalszych – nagrody

Zeskanowanie kodu z ekranu smartfonu lub tabletu podczas oddawania butelki lub puszki skutkuje naliczeniem dodatkowego punktu w aplikacjach EMKA Recomaty i Recyklomaty. Po zebraniu 100 punktów – czyli zutylizowaniu stu butelek lub puszek – użytkownik może odebrać nagrodę w postaci sezonowej sadzonki drzewka lub krzewu (ozdobnego lub owocowego), zależnie od aktualnej pory roku. W ciągu całego roku organizowane są w określonym terminie dni odbioru nagród, w trakcie których możliwe jest przybycie do siedziby naszej firmy przy ulicy Jaktorowskiej 15A w Żyrardowie, a następnie dokonanie wymiany 100 punktów na sadzonkę.

Kontrola nad punktami idzie w parze z ekologią

“Dzięki zaprojektowanym przez nas aplikacjom mobilnym użytkownicy mogą na bieżąco sprawdzić, ile punktów uzbierali podczas oddawania butelek i puszek do postawionego przez nas urządzenia” – zauważa Małgorzata Rdest, Wiceprezes EMKA S.A. – “W efekcie nie tylko wiedzą, w jakim stopniu przyczynili się do ochrony środowiska, utylizując we właściwy sposób aluminiowe puszki oraz plastikowe butelki i nakrętki. Zbieranie punktów uruchamia proces grywalizacji – z przyjaciółmi, w formie zabawy, kto w danym czasie uzbiera więcej punktów, ale też ze samym sobą, w walce o zieloną nagrodę w postaci sadzonki. W efekcie poprzez prosty mechanizm łączymy przyjemne, czyli zabawę, z pożytecznym – czyli troską o środowisko naturalne”.

Skąd pobrać aplikację EMKA Recomaty i Recyklomaty?

Aplikacje EMKA Recomaty i Recyklomaty są dostępne zarówno w sklepie Apple Store, jak i w Google Play. W obu przypadkach są one całkowicie bezpłatne.