EMKA Recomaty – nasza nowa aplikacja

EMKA Recomaty – nasza nowa aplikacja
Data2022-06-22

Innowacyjność to bez wątpienia sztandarowa cecha naszej działalności. Wierzymy, że właśnie poprzez przecieranie nowych szlaków jesteśmy w stanie rozwijać naszą firmę, a równocześnie dostarczać usługi na jak najwyższym poziomie.

To właśnie ona sprawia, że każdego dnia poszukujemy nowych możliwości, stawiamy kroki w nieznane i rozwijamy się na nowych płaszczyznach. W ubiegłym roku premierę miała nasza aplikacja EMKA Mobile – teraz pora na jej siostrę: aplikację EMKA Recomaty.

Bycie eko bohaterem jest w zasięgu Twoich możliwości!

Dzięki Recomatowi dbanie o środowisko jest nie tylko proste, ale także opłacalne. Stworzona przez nas aplikacja EMKA Recomaty pozwala użytkownikowi na stworzenie swojego indywidualnego konta, a następnie zdobywanie punktów poprzez zeskanowanie kodu QR podczas oddawania plastikowych butelek PET lub aluminiowych puszek do tego automatu recyklingowego. Każdy odpad, który trafia do Recomatu to jeden dodatkowy punkt na koncie użytkownika. Dzięki aplikacji użytkownik Recomatu ma bieżący wgląd w swoje saldo punktów, a jednocześnie dodatkową, wirtualną motywacją do segregowania odpadów.

Dla najwytrwalszych – nagrody

Zeskanowanie kodu QR z ekranu smartfonu lub tabletu podczas oddawania butelki lub puszki skutkuje naliczeniem dodatkowego punktu w aplikacji EMKA Recomaty. Po zebraniu 100 punktów – czyli zutylizowaniu stu butelek lub puszek – użytkownik może odebrać nagrodę w postaci sezonowej sadzonki drzewka lub krzewu (ozdobnego lub owocowego), zależnie od aktualnej pory roku. W ciągu całego roku organizowane są w określonym terminie dni odbioru nagród, w trakcie których możliwe jest przybycie do siedziby naszej firmy przy ulicy Jaktorowskiej 15A w Żyrardowie, a następnie dokonanie wymiany 100 punktów na sadzonkę.

Kontrola nad punktami idzie w parze z ekologią

“Dzięki zaprojektowanej przez nas aplikacji mobilnej użytkownicy Recomatu mogą na bieżąco sprawdzić, ile punktów uzbierali podczas oddawania butelek i puszek do postawionego przez nas urządzenia” – zauważa Małgorzata Rdest, Wiceprezes EMKA S.A. – “W efekcie nie tylko wiedzą, w jakim stopniu przyczynili się do ochrony środowiska, utylizując we właściwy sposób aluminiowe puszki oraz plastikowe butelki i nakrętki. Zbieranie punktów uruchamia proces grywalizacji – z przyjaciółmi, w formie zabawy, kto w danym czasie uzbiera więcej punktów, ale też ze samym sobą, w walce o zieloną nagrodę w postaci sadzonki. W efekcie poprzez prosty mechanizm łączymy przyjemne, czyli zabawę, z pożytecznym – czyli troską o środowisko naturalne”.

Skąd pobrać aplikację EMKA Recomaty?

Aplikacja EMKA Recomaty dostępna jest zarówno w sklepie Apple Store, jak i w Google Play. W obu przypadkach jest ona całkowicie bezpłatna.