Podsumowanie OZDM jesień

Podsumowanie OZDM jesień
Data2023-10-25

Jak co roku, pojawiająca się za oknem jesienna aura przypomina o OZDM mieszkańcom Żyrardowa.

To właśnie 13 października odbyło się jesienne rozdanie sadzonek w ramach XI już edycji naszej flagowej akcji „Odpad zdasz, drzewko masz!”. Choć zasady panujące podczas październikowego rozdania były nieco inne niż zwykle, wciąż nie brakowało chętnych osób, zainteresowanych pozyskaniem sadzonek do swojego domowego ogródka lub celem ozdobienia balkonu w mieszkaniu.

Zmiana przelicznika punktowego

Jak komunikowaliśmy na długo przed październikowym wydarzeniem, sadzonki mogli po raz kolejny otrzymać ci z użytkowników naszej aplikacji EMKA Recomaty, którzy zgromadzili odpowiedni dorobek punktowy. Tym razem jednak pojedynczą sadzonkę można było otrzymać nie za 100, ale za 150 zgromadzonych na koncie użytkownika punktów. Postaraliśmy się jednak, aby dobór sadzonek drzew, krzewów i roślin ozdobnych zadowolił uczestników naszej akcji. Do wyboru było bowiem sześć następujących gatunków:

🌸 hortensje,

🌲 thuje szmaragd,

🍃 laurowiśnie,

🌲 świerk conica,

🌳 sosenka karłowata,

🌱 oraz trawa ozdobna.

 

Jak widać zatem, dość obfity asortyment roślin, który przygotowaliśmy w ramach jesiennej edycji, był w stanie zadowolić każdego uczestnika, bez względu na to, czy zamierzał przyozdobić balkon, parapet w pokoju, czy też przydomowy lub firmowy ogród. 

Bank z punktami rozbity po raz kolejny

Pomimo wyższego progu punktowego, osób zainteresowanych zamianą swoich punktów na rośliny nie brakowało. Wydarzenie cieszyło się jak zwykle dużym zainteresowaniem, a frekwencja przerosła nasze oczekiwania. Udało się także ustanowić nowy rekord – o ile podczas wiosennej edycji rekordzista miał w swoim dorobku 4700 punktów, o tyle do naszej księgi rekordów musimy wpisać od teraz nowy wynik. Rekordzista aktualnej, jesiennej edycji akcji „Odpad zdasz, drzewko masz!” zgromadził bowiem na swoim koncie aż 5797 punktów, co pozwoliło mu odebrać aż 38 sadzonek.

Przypomnijmy, że punkty można zdobywać przez cały rok. Wystarczy oddawać do Recomatu przy Alei Partyzantów 8 plastikowe butelki PET, bądź też odwiedzić siedzibę EMKA S.A. przy ul. Jaktorowskiej 15A w Żyrardowie, by w znajdującej się tam maszynie zdeponować plastikowe butelki lub aluminiowe puszki po napojach. Każdy odpad przekazany do jednego z automatów do recyklingu to pojedynczy punkt, trafiający na wirtualne konto użytkownika. Te osoby, które przegapiły termin odbioru sadzonek lub nie zdążyły do 13 października uzbierać wymaganej liczby punktów, mogą spokojnie powiększać dalej swój dorobek punktowy. Z pewnością do naszej sztandarowej akcji wrócimy bowiem wraz z nastaniem wiosny. Wtedy też zapowiemy termin i zasady XII edycji 

„Odpad zdasz, drzewko masz!” w naszym pięknym Żyrardowie, który już dziś – można to powiedzieć – udało nam się skutecznie zazielenić i który co roku rozkwita w wielu miejscach dzięki sadzonkom pozyskanym w ramach naszej akcji.