Wykreślenie z rejestru BDO

Czeka Cię wykreślenie z rejestru BDO? Dowiedz się, jak możesz to zrobić i w jakim terminie.

Jeżeli potrzebujesz wsparcia podczas wypełniania wniosku o wyrejestrowanie z rejestru BDO lub składania jakichkolwiek innych dokumentów – podejmij współpracę z EMKA S.A. Jesteśmy profesjonalistami z wieloletnim doświadczeniem, którzy zajmą się dopełnieniem wszystkich formalności w Twoim imieniu! Zajmujemy się kompleksowym wsparciem naszych klientów we wskazanych czynnościach dotyczących obsługi systemu BDO. Dzięki automatyzacji procesów możesz zaoszczędzić czas i zredukować zbędny stres!

Zastanawiasz się, jak zrezygnować z BDO?

Wykreślenie z rejestru BDO (wyrejestrowanie) odbywa się w momencie, w którym kończymy działalność gospodarczą. Jest to jednoznaczne z koniecznością wyrejestrowania przedsiębiorstwa z systemu BDO. W tej sytuacji masz 14 dni na złożenie stosownego wniosku oraz 7 dni na dostarczenie sprawozdania rocznego. Jednocześnie pamiętaj, że do wniosku o wykreślenie należy dołączyć dowód wpłaty w wysokości 10 zł.

Wniosek o wykreślenie z BDO składa się wyłącznie w przypadku trwałego zaprzestania wykonywania działalności wymagającej wpisu do BDO. Jeśli natomiast następuje zakończenie jednego z zakresów działalności – wystarczająca będzie aktualizacja wpisu.