Odwiedziliśmy przedszkolaki w Chełmie

Odwiedziliśmy przedszkolaki w Chełmie
Data2024-04-26

Sadzonki drzew i krzewów już przekazane przedszkolakom w Chełmie.

W ramach wiosennej edycji naszej akcji „Odpad zdasz, drzewko masz!”, podróże z sadzonkami po Polsce rozpoczęliśmy już 16 kwietnia. To właśnie tego dnia pierwszym przystankiem na mapie naszej akcji był Chełm, a tamtejsze przedszkolaki miały możliwość spotkania się z pracownikami EMKA S.A. i odebrania sadzonek.

Mali bohaterowie o wielkich sercach

W miniony wtorek, 16 kwietnia przedstawiciele naszej firmy odwiedzili Przedszkole Miejskie Nr 10 i Przedszkole Miejskie nr 11 w Chełmie, by spotkać się z małymi – wielkimi bohaterami. Dzieci z tamtejszych placówek razem z wychowawcami zgłosili się do wzięcia udziału w wiosennej edycji akcji, deklarując przeprowadzenie w obu placówkach selektywnej zbiórki takich odpadów jak makulatura, plastikowe butelki PET i puszki po napojach, przeterminowane leki czy też elektroodpady.

W podziękowaniu za swoje ekologiczne podejście i troskę o środowisko naturalne w swojej okolicy, obie placówki oświatowe otrzymały od nas łącznie 30 drzewek. Co więcej, zebrane przez nas środki uzyskane ze zbiórki odpadów przeznaczone zostaną na wsparcie Stowarzyszenia 25+ nasza przyszłość w Chełmie.

Dobre wzorce od najmłodszych lat

„Niezmiernie cieszy nas fakt, że nawet przedszkolaki w dzisiejszych czasach zdają sobie sprawę z tego, jak ważna jest ekologia, dbanie o środowisko i selektywna zbiórka odpadów” – przyznaje Małgorzata Rdest, Wiceprezes Zarządu EMKA S.A. – „Dokładana przez nas edukacyjna cegiełka, jaką niewątpliwie jest akcja „Odpad zdasz, drzewko masz!” to kolejny, niewielki krok, który może przyczynić się do wychowania eko-pokolenia. Dzieci, które już dziś są świadome znaczenia, jakie niesie za sobą proekologiczna postawa, w przyszłości będą mogły o wiele świadomiej włączać się w inne akcje, a także zmieniać świat, mając na uwadze wpływ swoich działań na środowisko naturalne. Te drzewka, które otrzymali uczniowie chełmskich przedszkoli to nie tylko podziękowanie za ich udział w akcji. To także symbol nowego, wzrastającego, zielonego pokolenia” – podkreśla.