Laur Umiejętności i Kompetencji

Laur Umiejętności i Kompetencji
Data2024-04-05

EMKA S.A. wyróżniona Srebrnym Laurem w kategorii “Menedżer, lider społeczno-gospodarczy”.

Działalność EMKA S.A. jest widoczna w całym kraju, a w ostatnim czasie znacznie w Opolu. To właśnie tam rozpoczęła się pilotażowa edycja naszej nowej akcji „Olej zdasz, drzewko masz!”, zachęcającej do bezpiecznej, selektywnej zbiórki problematycznego odpadu, jakim jest UCO, czyli zużyty olej kuchenny. Również w Opolu została nam w ostatnich dniach przyznana nagroda, będąca jednym z największych wyróżnień, o jakich moglibyśmy marzyć w tym regionie. W czwartek 14 marca 2024 roku odbyła się bowiem uroczysta gala wręczenia Laurów Umiejętności i Kompetencji za rok 2023, a EMKA S.A. znalazła się wśród laureatów tej edycji, co świadczy o właściwym kierunku, w jakim zmierzają nasze działania w Opolu i jego okolicy.

Czym są Laury Umiejętności i Kompetencji?

Laury Umiejętności i Kompetencji przyznawane są co roku przez Kapitułę, w skład której wchodzi m.in. Wojewoda Opolski, Marszałek Województwa Opolskiego, Prezydent Miasta Opola czy też Rektorzy Uniwersytetu Opolskiego i Politechniki Opolskiej. Samorządowi gospodarczemu, jak podkreśla Kapituła, przypada ważna rola promowania, integrowania podmiotów polskiej gospodarki i pobudzania jej rozwoju. Nową rzeczywistość kreują bowiem przede wszystkim wielkie indywidualności, zespoły ludzi wybitnych, niekwestionowane autorytety życia gospodarczego, kulturalnego i społecznego. Niebagatelne znaczenie ma zatem dla postępu cywilizacyjnego wyróżnianie liderów przemian i upowszechnianie ich osiągnięć i z tego właśnie powodu corocznie przyznawane są Laury. Tym bardziej jest nam niezwykle miło znaleźć się w gronie laureatów tej prestiżowej nagrody za rok 2023.

Kategorie Opolskich Laurów

Opolska Kapituła Laurów nominuje kandydatów do przyznania takich Laurów jak: Diamentowe Laury Umiejętności i Kompetencji, Kryształowe Laury Umiejętności i Kompetencji z diamentem lub diamentami, Kryształowe Laury Umiejętności i Kompetencji, Platynowe Laury Umiejętności i Kompetencji oraz Złote i Srebrne Laury Umiejętności i Kompetencji. EMKA S.A. nominowana została do Srebrnego Lauru, który jest przyznawany w kilkunastu kategoriach. Tą z nich, w ramach której nasze przedsiębiorstwo zostało wzięte pod uwagę, jest kategoria “Menedżer, lider społeczno-gospodarczy”.

Laury w tej kategorii przyznawane są za tworzenie pozytywnego wizerunku przedsiębiorcy – pracodawcy, umiejętność dostosowania działań firmy do warunków gospodarki rynkowej, działania na rzecz integracji środowiska, tworzenie nowych miejsc pracy oraz twórcze współdziałanie z samorządem terytorialnym i gospodarczym.

Wyróżnienie, które zobowiązuje

„Wyróżnienie EMKA S.A. jako lidera społeczno-gospodarczego to ogromny zaszczyt, biorąc pod uwagę stosunkowo krótki czas naszego zaangażowania w samym Opolu. Jesteśmy dumni z tego, że prowadzone przez nas na terenie Opola oraz Kędzierzyna-Koźla działania dostrzegane są także na szczeblu wojewódzkim, a nasze przedsiębiorstwo postrzegane jest w roli lidera. To wyróżnienie, które zobowiązuje nas do wkładania jeszcze większej pracy każdego dnia, by naszą obecnością i działaniem wywoływać pozytywne zmiany społeczno-gospodarcze w tym regionie” – podkreśla Krzysztof Rdest, Prezes Zarządu EMKA S.A.