Już wkrótce XII edycja akcji!

Już wkrótce XII edycja akcji!
Data2024-04-03

XII, wiosenna edycja akcji „Odpad zdasz, drzewko masz!” odbędzie się już 22 kwietnia 2024!

Pierwszy dzień wiosny – zarówno tej astronomicznej, jak i kalendarzowej – już za nami, a to oznacza jedno: pogoda sprzyja pracom w ogrodzie oraz sadzeniu kwiatów na balkonach. Dla nas w EMKA S.A. to także jednoznaczny sygnał, że najwyższa pora po raz kolejny zaprosić mieszkańców do wzięcia udziału w wiosennej edycji naszej akcji „Odpad zdasz, drzewko masz!”. Podobnie jak w ostatnim czasie, i tym razem nasze działania kierujemy do mieszkańców Żyrardowa i okolic, a także do najmłodszych mieszkańców Chełma, Kędzierzyna-Koźla i Słupska.

 

Co zrobić, by zdobyć sadzonkę w Żyrardowie?

Uczestnicy poprzednich edycji akcji „Odpad zdasz, drzewko masz!” doskonale zdają sobie sprawę z faktu, że uprawnionymi do odbioru sadzonki, są użytkownicy Recyklomatów, którzy zebrali na swoim koncie odpowiednią liczbę punktów. Aby odebrać jedną z przygotowanych przez nas sadzonek, należy udać się do siedziby naszej firmy przy ulicy Jaktorowskiej 15A w poniedziałek, 22 kwietnia w godzinach od 11:00 do 17:00. Jedna sadzonka to równowartość 150 punktów, zgromadzonych na koncie użytkownika. Już dziś serdecznie zapraszamy – jesteśmy przekonani, że wśród przygotowanych przez nas roślin zielonych, kwiatów, krzewów ozdobnych i drzewek owocowych znajdą Państwo okazy, które upiększą balkony i przydomowe ogródki.

Szkoły i przedszkola znów w akcji!

Po raz kolejny do naszej flagowej akcji „Odpad zdasz, drzewko masz!” zapraszamy uczniów szkół podstawowych i przedszkoli w miastach, w których na co dzień widoczna jest nasza działalność. Zarówno młodzi mieszkańcy Chełma, jak i Kędzierzyna-Koźla oraz Słupska po raz kolejny będą mogli zadbać o poprawę wyglądu przedszkolnych i szkolnych ogrodów, prowadząc selektywną zbiórkę odpadów. Szkoły i przedszkola, które zapiszą się do udziału w tegorocznej, wiosennej edycji akcji, odwiedzimy w następujących terminach:

● Chełm – wtorek, 16 kwietnia,
● Kędzierzyn-Koźle – środa, 17 kwietnia,
● Słupsk – czwartek, 18 kwietnia.

Zieleń, która daje nadzieję

„Niesamowitym optymizmem napawa fakt, że wraz z każdą kolejną edycją naszej akcji nie brakuje chętnych do oddania odpadów w zamian za sadzonki. Bardzo często są to zresztą te same osoby, które brały udział we wcześniejszych edycjach!” – podkreśla Małgorzata Rdest, Wiceprezes Zarządu EMKA S.A. – „Cieszy nas również napływ nowych uczestników akcji, zarówno wśród odwiedzających siedzibę naszej firmy w Żyrardowie, jak i w przypadku uczniów, którzy ochoczo biorą udział w selektywnej zbiórce odpadów, przyczyniając się przy okazji do zazielenienia ogródków szkolnych i przedszkolnych. Ta zieleń, która w ramach naszej akcji pojawia się na ich terenie to bez wątpienia zieleń, która daje nadzieję. Nadzieję, że najmłodsze pokolenia – zgodnie z tezą popularnego przysłowia – już za młodu nasiąkną prawidłowymi, proekologicznymi wartościami. Postawa, którą widzimy wśród młodych mieszkańców Słupska, Chełma czy Kędzierzyna-Koźla utwierdza nas w przekonaniu, że wspólnymi siłami zadrzewimy i zazielenimy kolejne hektary naszej planety, która z każdym kolejnym rokiem staje się coraz piękniejsza i czystsza” – podkreśla.