EMKA S.A. wspiera Pogoń Wiskitki

EMKA S.A. wspiera Pogoń Wiskitki
Data2023-08-23

Nasza firma zawsze chętnie włącza się w działania na rzecz edukacji najmłodszych.

Niejednokrotnie w naszych działaniach zwracamy uwagę na dzieci i młodzież, wierząc, że odpowiednie pokierowanie najmłodszym pokoleniem może doprowadzić do poprawy życia w naszej małej ojczyźnie, ale też w Polsce. Podczas naszych działań staramy się wpajać im proekologiczne nawyki, wiemy jednak, że wychowanie wymaga także działań w innych obszarach życia – w tym w zakresie wychowania fizycznego. Z tym większą dumą możemy ogłosić, że podjęliśmy się współpracy, wspierając Klub Sportowy Pogoń Wiskitki w rozpoczynającym się sezonie.

Historia KS Pogoń Wiskitki

Początki istnienia Klubu Sportowego Pogoń Wiskitki datowane są na lata 50. ubiegłego wieku. Niewielu mieszkańców pamięta szczegóły funkcjonowania klubu, nie zachowały się także żadne dawne dokumenty klubowe z tamtych lat. Pewne jest natomiast, że do 1999 roku Pogoń Wiskitki występowała w różnych klasach rozgrywkowych Skierniewickiego Związku Piłki Nożnej. W 2000 roku nastąpiła zmiana i od tamtej pory, aż do 2018 roku seniorska drużyna Pogoni występowała w rozgrywkach klasy „B” Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej. Obecnie Klub Sportowy Pogoń Wiskitki zajmuje się na co dzień pracą z grupą około 100 dzieci i młodzieży z terenu Gminy Wiskitki, oferując im zajęcia w czterech grupach wiekowych.

Do najsłynniejszych piłkarzy, którzy swoją zawodową karierę piłkarską rozpoczęli w KS Pogoń Wiskitki zalicza się Krzysztof Sobieski, występujący w barwach Pogoni w latach 1964-1969 na pozycji bramkarza. Następnie trafił do warszawskiego Ursusa, a w 1976 – do Legii Warszawa, której zawodnikiem był przez kolejne pięć lat. Dwukrotnie zwyciężał z zespołem z Łazienkowskiej w Pucharze Polski (w 1980 i 1981 roku), swoją karierę zakończył w klubach amerykańskich. Ponadto dwukrotnie wystąpił w barwach Reprezentacji Polski w Piłce Nożnej – zadebiutował 10 czerwca 1977 w meczu z Peru, natomiast drugi raz zagrał kilka dni później, w spotkaniu z Brazylią, zastępując w bramce Jana Tomaszewskiego.

Owocna współpraca w trosce o najmłodszych

Umowa dotycząca współpracy pomiędzy Klubem Sportowym Pogoń Wiskitki a EMKA S.A. obowiązuje od wtorku, 22 sierpnia. Podczas spotkania w siedzibie naszej firmy doszło nie tylko do podpisania odpowiednich dokumentów, ale także przekazania symbolicznego szalika Klubu Sportowego Pogoń Wiskitki na ręce Prezesa Zarządu EMKA S.A.

„Cieszymy się, że możemy być częścią drużyny, która popularyzuje i rozpowszechnia aktywność fizyczną wśród najmłodszych. Mamy nadzieję, że współpraca zaowocuje w wiele fantastycznych projektów czego sobie i drużynie serdecznie życzymy” – podkreśla Krzysztof Rdest, Prezes Zarządu EMKA S.A.