

Edukacja przede wszystkim – IX Kongres Wyzwań Zdrowotnych w Katowicach pod znakiem edukowania.
Myśląc o wyzwaniach, stojących przed nami w związku ze zdrowiem, na myśl przychodzi szereg różnych działań, w tym profilaktyki. Miniony IX Kongres Wyzwań Zdrowotnych podkreślił jednak swoim programem fakt, że problemów, z jakimi jako ludzkość mierzymy się w bliższej lub dalszej korelacji ze stanem zdrowia społeczeństwa, jest mnóstwo. Jako EMKA S.A. byliśmy partnerami tego wydarzenia, nie mogło też zabraknąć naszego, edukacyjnego wkładu w to istotne przedsięwzięcie.
Czym jest Kongres Wyzwań Zdrowotnych?
Kongres Wyzwań Zdrowotnych zdaniem organizatorów stanowi przestrzeń do debaty na rozmaite zagadnienia, dotyczące szeroko pojętej ochrony zdrowia w naszym kraju. Do udziału w nich zaangażowane są liczne podmioty, wchodzące w skład systemu ochrony zdrowia – zarówno przedstawiciele branży medycznej, jak i przedsiębiorstw, współpracujących z nimi w różnym stopniu. Tegoroczna, dziewiąta już edycja Kongresu potwierdziła fakt, że takie całościowe podejście do wyzwań i problemów, dotyczących zdrowia Polek i Polaków może przyczyniać się do zwiększenia świadomości społeczeństwa oraz znajdowania nietuzinkowych, nie zawsze oczywistych rozwiązań, czerpiąc z bogatego doświadczenia podmiotów, funkcjonujących w różnych, komplementarnych wobec siebie branżach.
Zarządzanie odpadami medycznymi end to end
Podczas tegorocznej edycji Kongresu Wyzwań Zdrowotnych jedną z prelegentek została Małgorzata Rdest, Wiceprezes Zarządu EMKA S.A. Zgromadzeni na miejscu uczestnicy wydarzenia mieli sposobność wysłuchania prelekcji, zatytułowanej „Zarządzanie odpadami medycznymi end to end”. Nie zabrakło okazji do podzielenia się wieloletnim doświadczeniem naszej firmy w kompleksowym zarządzaniu odpadami – zwłaszcza, że temat ten jest bliski wszystkim pracownikom branży medycznej i stanowi rozwiązanie jednego z problemów, z jakimi mogą borykać się podczas codziennej pracy.
„To, co składa się na ten nasz kompleksowy system zarządzania odpadami to przede wszystkim lata praktyki i lata naszego doświadczenia. Obecnie, na podstawie tych doświadczeń, możemy wyszczególnić kilka bardzo ważnych elementów składowych, które sprawiły, że jesteśmy największą w Polsce firmą, jeśli chodzi o klientów detalicznych, których jest około 20 tysięcy. Co się składa na ten sukces naszej firmy? Jest to aplikacja mobilna, system zarządzania logistyką, wsparcie naszych klientów we wszystkich formalnościach, związanych z ich branżą, a także nasi realizatorzy, czyli niezwykli kierowcy, flota pojazdów oraz kluczowy element, bez którego nasza firma nie miałaby racji bytu, czyli producenci odpadów” – podkreślała podczas prelekcji Małgorzata Rdest.
Edukacja przede wszystkim
Jak mogli usłyszeć uczestnicy prelekcji, spoiwem tych wszystkich elementów składowych, dzięki temu że jesteśmy firmą odpowiedzialną i świadomą społecznie jest edukacja – skrojona na miarę naszych czasów. Nasze działania edukacyjne to nie tylko gra mobilna dla młodzieży, czyli Garbage Truck City Tycoon, ale także akcje stacjonarne w miastach w Polsce „Odpad zdasz, drzewko masz!” i „Olej zdasz, drzewko masz!”.
„Poprzez tę edukację chcemy młodzieży i społeczeństwu przybliżyć tematykę zdrowotną i przybliżyć tematykę odpadów, bo niejednokrotnie jest ona demonizowana w związku z czym ludzie w kwestii odpadów medycznych i tego, co powstaje w wyniku zabiegów i operacji, się boją. I to jest właśnie nasz cel, aby szerzyć tę wiedzę i aby edukować już od najmłodszych pokoleń.” – przyznaje Małgorzata Rdest.