Za nami festyn w Kędzierzynie-Koźlu

Za nami festyn w Kędzierzynie-Koźlu
Data2022-05-24

Choć Dzień Dziecka dopiero za kilka dni, w Kędzierzynie-Koźlu świętowaliśmy wcześniej. 

Z okazji tego ważnego dla najmłodszych święta 21.05. na terenie rekreacyjno-sportowym przy ul. Kośnego w Kędzierzynie-Koźlu odbył się wielki festyn rodziny.EMKA S.A., jako dobry sąsiad organizującej wydarzenie Rady Osiedla Piastów-Powstańców Śląskich, pojawiła się na miejscu, by dostarczyć lokalnej społeczności – dzieciom i ich rodzicom – mnóstwa atrakcji i wrażeń.

Atrakcje? Bezcenne i… bezpłatne

Festyn z okazji Dnia Dziecka rozpoczął się o godzinie 13:00 powitaniem zgromadzonych mieszkańców przez wiceprezydenta miasta Kędzierzyna-Koźla, Artura Maruszczaka, który objął swoim honorowym patronatem to wydarzenie. Najmłodsi usłyszeli z ust prezydenta życzenia z okazji Dnia Dziecka, a następnie mogli zobaczyć występy dzieci ze szkoły podstawowej i przedszkoli, mieszczących się na terenie osiedla Piastów. Czekało też na nich mnóstwo bezpłatnych atrakcji – malowanie buzi, balony, dmuchańce, a także popcorn, woda i owoce.

Nie tylko dla najmłodszych

Przybyli na miejsce rodzice także mogli znaleźć coś dla siebie – na terenie festynu rozstawiono szereg stoisk tematycznych, przygotowanych przez partnerów i sponsorów wydarzenia. Pojawiły się między innymi stoiska Komendy Powiatowej Policji w Kędzierzynie-Koźlu, czy też Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kędzierzynie-Koźlu. Jako główny sponsor festynu, także EMKA S.A. przygotowała swoje stoisko, na którym można było zapoznać się z działalnością naszej firmy, a także odebrać przygotowane przez nas gadżety. Dodatkowo zorganizowaliśmy dla dzieci quiz ekologiczny, którego uczestnicy mogli zawalczyć o drobne upominki.

Światła, kamera, akcja!

W godzinach popołudniowych na zgromadzonych czekały cyrkowe animacje, zabawa z Panem Żabą oraz występ zespołu SPIN, atrakcji jednak nie brakowało nawet wieczorem. Wówczas, o godzinie 21:00 rozpoczęła się EMKA rodzinne kino plenerowe na górce. Zgromadzeni mieszkańcy mogli zasiąść wygodnie w przygotowanych przez nas leżakach, na ławkach lub własnych kocykach i obejrzeć rodzinny film pt. “Wakacje Mikołajka”.

Na pomoc Michałowi

Podczas trwania festynu równocześnie odbywała się akcja charytatywna, przygotowana przez EMKA S.A. na rzecz jednego z mieszkańców Kędzierzyna-Koźla – Michała. W  oznaczonym miejscu, znajdującym się na terenie imprezy przygotowaliśmy specjalny rower stacjonarny. Siadając na nim, mieszkańcy Kędzierzyna-Koźla mogli pokonać dowolny dystans, dokładają do puli kolejne przebyte na tym rowerze kilometry. Za każdy wykręcony przez uczestników imprezy kilometr EMKA S.A. zobowiązała się przekazać na rehabilitację Michała kwotę w wysokości 5 zł.