Nie ulega wątpliwości, że człowiek uczy się przez całe życie – każdego dnia zyskujemy nową wiedzę.
Jedną z okazji do rozwoju osobistego lub zawodowego są liczne konferencje, targi i kongresy, w których bierzemy udział. Jako EMKA S.A., w myśl tej samej zasady, staramy się czerpać wiedzę i szukać innowacji na licznych wydarzeniach branżowych, takich jak odbywający się w weekend 22-23.10.2022 roku XVI Kongres Akademii po Dyplomie.
Kolejna, szesnasta już edycja Kongresu Akademii po Dyplomie związana była z ginekologią, a tematem przewodnim weekendowego wydarzenia, które odbyło się w Hotelu Warszawianka w Jachrance były Nowe trendy i stare wyzwania w ginekologii i położnictwie. Kongres odbył się pod patronatem Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników, a jego uczestnicy otrzymali tym samym 40 punktów niezbędnych do uzyskania certyfikatu wiedzy PTGiP.
Po dwóch latach funkcjonowania kongresu wyłącznie online, tym razem wydarzenie odbyło się w formie stacjonarnej i składało się przede wszystkim z licznych wykładów, które miały na celu pomoc ginekologom i położnikom w ich codziennej praktyce lekarskiej.
Przez dwa dni uczestnicy Kongresu brali udział w IX sesjach wykładowych, z których każda dotyczyła innego aspektu ich pracy i składała się z kilku wykładów lub prelekcji, a także sesji pytań i odpowiedzi. Zgromadzeni w Jachrance ginekolodzy i położnicy edukowali się zatem pierwszego dnia z patologii wczesnej ciąży, ginekologii od A do Z, dowiadywali się na temat raka endometrium czy też rozmawiali na temat dylematów położnictwa. Drugi dzień Kongresu upłynął na odkrywaniu wiedzy na temat szczególnych sytuacji i wyzwań w ciąży, obecności progestagenów u kobiet w stanie błogosławionym, a także rozmawiali na temat patologii II trymestru, uroginekologii oraz przygotowania do ciąży i well-being.
„Choć na co dzień w naszej firmie nie pracuje żaden położnik ani ginekolog, nie ulega wątpliwości, że znajdują się oni w gronie naszych klientów, ponieważ gabinety i poradnie prowadzone przez tego typu specjalistów bardzo często stają się miejscem wytwarzania odpadów medycznych. To właśnie w związku z naszą działalnością w zakresie ich odbioru, transportu i utylizacji pojawiliśmy się na Kongresie wraz z naszym stoiskiem. Ci z uczestników, którzy odwiedzili nas podczas trwania tego wydarzenia, mogli zapoznać się szczegółowo z naszą ofertą, a także skorzystać z obecności naszego przedstawiciela handlowego i podpisać na miejscu umowę na odbiór i utylizację odpadów medycznych wytwarzanych w związku ze swoją działalnością. Nie brakowało osób, które były zainteresowane świadczonymi przez nas usługami, co tylko potwierdza fakt, że nasza obecność na tego typu wydarzeniach i konferencjach medycznych jest nie tylko wskazana, ale wręcz niezbędna” – podsumowuje obecność na XVI Kongresie Akademii po Dyplomie Damian Michalak, Doradca Zarządu ds. optymalizacji i rozwoju sieci.