Kibicowaliśmy podczas finału Ligi Mistrzów!

Kibicowaliśmy podczas finału Ligi Mistrzów!
Data2023-05-20

Podobnie jak w ubiegłym roku, maj upłynął także pod znakiem sportowej rywalizacji i kibicowania mistrzom.

Ponownie pojawiliśmy się w Kędzierzynie-Koźlu, by razem z mieszkańcami trzymać kciuki za walczący w finale siatkarskiej Ligi Mistrzów zespół Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Rywalem ZAKSY był Jastrzębski Węgiel, więc polski finał w Turynie przysparzał wielu emocji – postanowiliśmy naszą obecnością wesprzeć mieszkańców w tym ważnym dla nich sportowym dniu.

Prawdziwie polski finał

Nie było 20 maja ważniejszego meczu niż ten, który miał zostać rozegrany w Pala Alpitour w Turynie. ZAKSA Kędzierzyn Koźle już zdążyła sięgnąć po najważniejsze klubowe trofeum w Europie w 2021 i 2022 roku, jednak tym razem po raz pierwszy rywalem popularnych „trójkolorowych” był drugi polski zespół. Jakkolwiek potoczyłyby się losy meczu, pewne było jedno – mistrzowski tytuł pozostanie w naszym kraju, a polscy kibice mogą liczyć na grę swoich ulubionych zawodników na najwyższym poziomie, bo stawka jest niezwykle wysoka.

Wspólne kibicowanie

Po raz kolejny w centrum miasta pojawił się sporych rozmiarów telebim, a wokół niego strefa kibica, w której mieszkańcy Kędzierzyna-Koźla i sympatycy klubu mogli kibicować w drodze po zwycięstwo. Podobnie jak w ubiegłym roku, także i tym razem zadbaliśmy o to, by kibicować wygodnie i z uśmiechem na ustach. Przed telebimem pojawiły się postawione przez nas leżaki, na których można było swobodnie usiąść i obserwować na ogromnym ekranie zmagania najlepszych polskich drużyn siatkarskich. Na zgromadzonych w strefie kibiców czekał także nasz namiot, w którym można było odebrać specjalne gadżety do kibicowania – trąbki i klaskacze, dzięki którym łatwiej było poczuć stadionowa atmosferę, a teren przed halą „Śródmieście” stał się swoistą eksklawą stadionu w Turynie. Nie zabrakło także naszych firmowych gadżetów, w które można było się zaopatrzyć, odwiedzając nasze stoisko. Chętnych do kibicowania nie brakowało – na miejscu pojawiła się grupa kilkuset osób. Co ciekawe, pierwszych stu kibiców otrzymało prezent-niespodziankę od urzędu miasta.

Zasłużone zwycięstwo i hat-trick!

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle w finale siatkarskiej Ligi Mistrzów pokonała Jastrzębski Węgiel 3:2., zaliczając w Europie hat-trick i sięgając po triumf trzy lata z rzędu. Tym samym po raz czwarty w historii rozgrywek polski klub znalazł się na szycie europejskiej siatkówki. ZAKSA triumfowała w latach 2021-2023, natomiast w sezonie 1977/1978 najlepszy w Europie okazał się klub Płomień Milowice. Mecz w Turynie z trybun razem ze zgromadzonymi kibicami oglądał trener reprezentacji Polski – Nikola Grbić, który już na 5 czerwca zwołał zgrupowanie kadry. Pojawi się na nim część zawodników z obu klubów, które walczył o tegoroczny triumf w Lidze Mistrzów.