Wspólnie kibicowaliśmy najlepszym!

Wspólnie kibicowaliśmy najlepszym!
Data2022-05-24

W życiu każdego kibica są chwile, w których chce być jak najbliżej wydarzeń, dotyczących ulubionej drużyny.

Nie inaczej jest w Kędzierzynie-Koźlu, którego mieszkańcy 22 maja 2022 roku mieli okazję trzymać kciuki za zespół Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, rywalizujący w siatkarskiej Lidze Mistrzów. EMKA S.A. postanowiła pomóc mieszkańcom uczestniczyć w tym wydarzeniu.

Telebim w centrum miasta

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, czyli popularni “trójkolorowi”, stanęli przed szansą zdobycia w obecnym sezonie potrójnej korony po raz pierwszy w historii klubu. Zespół dotarł aż do finału siatkarskiej Ligi Mistrzów, gdzie czekała go walka o puchar z włoskim klubem Trentino Volley. Ponieważ mecz odbywa się w Lublanie, nie wszyscy kibice mieli możliwość uczestniczenia na żywo w tym wydarzeniu. Z tego powodu przed halą “Śródmieście” w Kędzierzynie-Koźlu postawiony został telebim, na którym wyświetlano na żywo to sportowe widowisko.

Strefa kibica

Wychodząc naprzeciw mieszkańcom, którzy chcieli dopingować swoją drużynę, przygotowaliśmy strefę kibica. Przed telebimem pojawiły się postawione przez nas leżaki, na których można było w wygodny sposób rozsiąść się i obserwować zmagania najlepszej polskiej drużyny siatkarskiej w tym sezonie. Na zgromadzonych kibiców czekał także nasz namiot, w którym można było odebrać specjalne gadżety do kibicowania – trąbki i klaskacze, dzięki którym łatwiej było poczuć stadionowa atmosferę, a teren przed halą “Śródmieście” stał się swoistą eksklawą stadionu w Lublanie.

Pełen sektor kibiców

Chętnych do kibicowania nie brakowało – na miejscu pojawiła się grupa kilkuset osób. Część przyszła w strojach swojej ukochanej drużyny siatkarskiej, inni przynieśli ze sobą koce, na których postanowili rozsiąść się i w piknikowej atmosferze oglądać emocjonujące, finałowe rozgrywki. Wśród obecnych w strefie kibica pojawili się zarówno rodzice z dziećmi, jak i doświadczeni, zahartowani w boju kibice, od kilkudziesięciu lat trzymający kciuki za zespół Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle i jego zawodników. Łączyło ich jedno – chęć dopingowania lokalnej drużyny w walce o najważniejszy triumf tego roku, a emocje udzielały się każdemu – nie tylko zgromadzonym, ale i tym mieszkańcom, którzy przypadkiem znaleźli się niedaleko strefy kibica.

Zasłużone zwycięstwo!

Zwieńczeniem wieczoru było wydarzenie, na które oczekiwali wszyscy zgromadzeni przed halą “Śródmieście” mieszkańcy. Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle pokonała zespół z Trentino aż 3:0 (25-22, 25-20, 32-30), wygrywając tym samym po raz drugi siatkarską Ligę Mistrzów i sięgając po wymarzoną, potrójną koronę w sezonie po raz pierwszy w swojej historii.