Wspieramy Pol’and’Rock Festival 2022

Wspieramy Pol’and’Rock Festival 2022
Data2022-08-10

Lato to bez wątpienia okres nie tylko wakacyjnych wyjazdów i urlopów, ale też doskonałej zabawy.

Bierzemy udział w licznych wydarzeniach i eventach, imprezach plenerowych, czy też koncertach. Jednym z wydarzeń, które od 1995 roku nieustannie towarzyszy wakacjom, jest Pol’and’Rock Festival, zwany wcześniej Przystankiem Woodstock. W tym roku jako EMKA S.A. również pojawiliśmy się na tym wydarzeniu!

EMKA na festiwalu

Choć Pol’and’Rock Festival 2022 odbywał się w terminie od 4 do 6 sierpnia, nasza obecność trwała o dwa dni dłużej. Wszystko za sprawą powstającego na terenie festiwalu szpitala polowego. Ponieważ – jak łatwo się domyślić – w tego typu obiekcie wytwarzane będą odpady medyczne, w tym być może odpady zakaźne, nasi realizatorzy każdego dnia będą odbierać wytworzone podczas festiwalu odpady medyczne, a następnie transportować je do miejsca, w którym zostaną w odpowiedni sposób poddane procesowi utylizacji. W ten sposób przyczyniliśmy się do zwiększenia poziomu bezpieczeństwa podczas tej imprezy masowej.

Atrakcji moc

Podczas tegorocznej edycji Pol’and’Rock Festival 2022 nie zabrakło dobrej muzyki na żywo, przy której bawiły się tysiące osób. Wśród gości znaleźli się m.in. tacy wykonawcy, jak Blenders, Dagadana, Gutek, Kwiat Jabłoni, Luxtorpeda, Organek, Strachy na Lachy, Sztywny Pal Azji, czy też Voo Voo. Na scenie pojawił się także zespół Dirty Shirt – zdobywca Złotego Bączka, oraz laureaci eliminacji: Criminal Tango, Dance Like Dynamite, Dziwna Wiosna, Gorgonzolla, Makiwara, Pull The Wire, Stach Bukowski, Transgresja, czy też Żurkowski. Wśród organizowanych w ramach festiwalu Spotkań ASP uczestnicy spotkali się z takimi postaciami, jak Jakub Żulczyk, Kamila Kielar i Piotr Strzeżysz, Marcin Dorociński, Janina Bąk i Piotr Jacoń, czy też Barbara Kurdej-Szatan. Zainteresowani skorzystali także z możliwości spotkania z twórcami filmu „Johnny” – wspomnienia księdza Jana Kaczkowskiego. Na festiwalu pojawił się aktor Dawid Ogrodnik, autor scenariusza Maciej Kraszewski oraz Patryk Galewski – podopieczny księdza Kaczkowskiego, z perspektywy którego opowiedziana jest cała historia.  

Do zobaczenia za rok!

Choć przez wiele lat festiwal gościł w Kostrzynie nad Odrą, tym razem uczestnicy odwiedzili malownicze rejony powiatu drawskiego – impreza odbyła się bowiem w Czaplinku, a ściślej: na lotnisku Czaplinek – Broczyno. Jak co roku, organizatorzy zachęcali do działań w  ramach akcji Zaraz Będzie Czysto, przedstawiając uczestnikom dziesięć zasad, jakimi należy się kierować, by wspólnie zadbać o ekologię i pozostawienie po sobie porządku na terenie festiwalu. Jako EMKA S.A. dołożyliśmy swoją cegiełkę, odbierając odpady medyczne. Widzimy się za rok!