Wsparliśmy strażaków z OSP w Żyrardowie

Wsparliśmy strażaków z OSP w Żyrardowie
Data2023-02-24

Doskonale wiemy, że nad bezpieczeństwem każdego z nas czuwają każdego dnia dziesiątki, jeśli nie setki osób.

Liczne służby mundurowe oraz wielu pracowników, wykonujących istotne dla bezpieczeństwa państwa – także w skali mikro – zawody zasługują na docenienie ich pracy. Jedną z instytucji, które mają istotny wkład w zapewnienie bezpieczeństwa w naszym mieście jest lokalna Ochotnicza Straż Pożarna, której postanowiliśmy w nietypowy sposób podziękować za ich wkład w nasze bezpieczeństwo.

Podarek pełen ciepła

Firma EMKA S.A. wsparła strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Żyrardowie, przekazując im 16 ciepłych, softshellowych kurtek. Bez wątpienia wesprą one druhów OSP podczas akcji w trudnych warunkach – tym bardziej, że ich rola nie ogranicza się jedynie do gaszenia pożarów. To właśnie ochotnicy najczęściej jako pierwsi pojawiają się na miejscu wypadków komunikacyjnych oraz innych niebezpiecznych zdarzeń, mających miejsce na terenie Żyrardowa i okolic.

EMKA członkiem wspierającym OSP Żyrardów

Tego samego dnia Ochotnicza Straż Pożarna w Żyrardowie postanowiła na swój sposób odwdzięczyć się, nadając uchwałę, nadająca godność członka wspierającego OSP w Żyrardowie. Tym samym nasza firma trafiła do zaszczytnego grona osób i firm, które są istotne dla druhów – ochotników.

„Oczywiście jest to dla nas niesamowicie miłe i przyjemne, ale zarazem niesamowicie zobowiązujące. Być w takim zacnym gronie, w panteonie tych, którym nasi ochotnicy ufają to niezmiernie duża nobilitacja dla nas, jako firmy. Tak naprawdę nasza pomoc i współdziałanie z druhami jest wpisane w nasz genotyp. To dzięki nim możemy czuć się w Żyrardowie bezpiecznie, dlatego pomagać im to dla nas bardzo wielki zaszczyt. Wiem, że nasi druhowie mają gorące serca i gorące dusze, ale mam nadzieję, że dziś to ciepło zatrzymają wewnątrz siebie dzięki tej odzieży termicznej, którą mieliśmy zaszczyt przekazać druhom” – podkreśla Krzysztof Rdest, prezes zarządu EMKA S.A.

By czuć się coraz bezpieczniej

„Od kilku lat zadaniem własnym gminy jest utrzymywanie ochotniczej straży pożarnej i dbanie o nią. To jest obowiązek, wynikający z przepisów, leżący po stronie samorządu – i dokładnie tak samo dzieje się w Żyrardowie. Ale w przypadku naszych strażaków – ochotników t nie tylko obowiązek, ale i przyjemność. Z drugiej strony, istotne z naszej perspektywy jest zapewnienie mieszkańcom miasta coraz lepszego poczucia bezpieczeństwa. By wiedzieli, że mają możliwość liczyć na OSP. I każda taka kwestia związana z nowym wyposażeniem dla ochotników jest rzeczą ważną.  Jako prezydent miasta bardzo dziękuję firmie EMKA, że w dniu dzisiejszym przekazała rzeczy w zakresie wyposażenia osobistego dla naszych druhów – ochotników. To dla nich bardzo ważny element codziennej działalności. Cieszę się ogromnie z każdego takiego podarunku na rzecz naszych strażaków, dzięki któremu wszyscy w naszym mieście możemy czuć się coraz bardziej bezpiecznie. Cóż można więcej dodać? Dzięki, dzięki, dzięki!” – podkreślił w rozmowie z mediami Lucjan Krzysztof Chrzanowski, Prezydent Miasta Żyrardowa.