Włączamy się w Szlachetną Paczkę

Włączamy się w Szlachetną Paczkę
Data2022-12-14

W ramach prowadzonej przez nas działalności każdego dnia staramy się patrzeć na dobro osób wokół nas.

Z pełną odpowiedzialnością działamy społecznie zarówno na poczet żyrardowian, jak również mieszkańców Kędzierzyna-Koźla, Słupska oraz innych miast, w których można spotkać naszych pracowników oraz prowadzoną przez nas działalność. Mimo to nadchodzący wielkimi krokami okres świąt skłania zawsze ku refleksji, kieruje nas w stronę bliźnich, popycha do czynienia dobra w jeszcze większym stopniu niż na co dzień.

Czym jest Szlachetna Paczka?

Pod nazwą szlachetnej Paczki kryje się działający od 2001 roku jeden z najbardziej rozpoznawalnych programów społecznych na terenie naszego kraju. Dzięki pomocy darczyńców i wolontariuszy setki, a nawet tysiące rodzin, które potrzebują pomocy, otrzymują dedykowane im wsparcie, uwzględniające ich potrzeby, nie tylko te związane z zabezpieczeniem żywności. Szlachetna Paczka od ponad 20 lat łączy ludzi, szerząc dobro i ideę bezinteresownego niesienia pomocy dla rodzin w trudnej sytuacji. Wreszcie – to projekt, umożliwiający oferowanie mądrej pomocy, czyli takiej, dzięki której ludzie w potrzebie sami mogą zacząć radzić sobie z trudnościami, by stawić im czoła każdego dnia.

Wsparcie naszego przedsiębiorstwa

W tym roku jako EMKA S.A. postanowiliśmy włączyć się w lokalną pomoc w ramach akcji Szlachetna Paczka. Wszyscy nasi pracownicy w siedzibie firmy, przy ul. Jaktorowskiej 15A w Żyrardowie podjęli się zadania przygotowania paczki dla jednej z rodzin na terenie naszego powiatu. Znalazły się w niej przede wszystkim niezbędne produkty żywnościowe o długim terminie ważności, takie jak kasze, ryże, makarony czy konserwy. Czuliśmy jednak, że to za mało, w głębi serca chcieliśmy dać od siebie coś więcej. Z tego powodu dla dziecka, będącego członkiem wspieranej przez nas rodziny, przygotowaliśmy także swoistą wyprawkę – oprócz niezbędnych rzeczy znalazły się w niej także plecak z superbohaterem, przybory szkolne oraz podarowany przez nas laptop, który z pewnością przyda się zarówno teraz, jak i na dalszych etapach nauki szkolnej.

By ludziom żyło się lepiej

„13 grudnia udaliśmy przedstawiciele naszego przedsiębiorstwa udali się do wybranej przez nas rodziny, by wręczyć świąteczną paczkę i złożyć najserdeczniejsze życzenia” – podkreśla Małgorzata Rdest, Wiceprezes Zarządu EMKA S.A. – „Cieszę się, że mogliśmy w tym roku sprawić jednej z potrzebujących rodzin taką radość. Uśmiech na twarzy dziecka to zawsze bezcenny podarunek, którego nie sposób zapomnieć. Wierzę, że ofiarowana przez nas paczka przysłuży się poprawie sytuacji materialnej tej rodziny, a swoiste zjednoczenie, jakie nastąpiło w naszej firmie, by wspólnymi siłami przygotować podarunek, jeszcze bardziej scali nasze i tak dość rodzinnie traktujące się grono pracowników. Dobro wraca, chcemy się tym dobrem podzielić z innymi, dając im nadzieję na lepsze jutro” – przyznaje.