Wkrótce odbiór sadzonek

Wkrótce odbiór sadzonek
Data2022-03-16

Pierwszy dzień wiosny zbliża się wielkimi krokami. A w tym roku to nie tylko coraz piękniejsza pogoda!

Będzie to także możliwość odbioru sadzonek dla uczestników tegorocznej edycji naszej akcji “Odpad zdasz, drzewko masz!”. Warto jednak pamiętać o tym, że – w przeciwieństwie do ubiegłych lat – tym razem akcja rządzi się nieco innymi zasadami, a zatem także odbiór sadzonek przybierze nieco inną formę niż dotychczas.

Co zrobić, by zdobyć sadzonkę?

W ramach świętowania jubileuszu 30-lecia naszej działalności postanowiliśmy, że akcja “Odpad zdasz, drzewko masz” potrwa cały rok. Co ważne jednak, wychodząc naprzeciw sytuacji związanej z pandemią koronawirusa, postawiliśmy przy Alei Partyzantów 8 w Żyrardowie Recomat – automat recyklingowy, służący do utylizacji plastikowych butelek PET i aluminiowych puszek po napojach. To właśnie Recomat służy w tej edycji akcji jako pośrednik między nami a uczestnikami akcji. Za każdą oddaną butelkę lub puszkę uczestnik otrzymuje w dedykowanej aplikacji wirtualny punkt. W ramach trwającej obecnie edycji akcji  „Odpad zdasz, drzewko masz”, nie ma zatem możliwości przyniesienia odpadów bezpośrednio do naszej firmy. Dopiero po zebraniu w dedykowanej aplikacji mobilnej 100 punktów za oddane puszki i butelki użytkownik kwalifikuje się do odbioru sadzonki.

Kiedy i gdzie będzie można odebrać sadzonkę?

Osoby, które mają już na koncie sumę punktów, pozwalającą na odbiór tej zielonej nagrody, będą mogły odebrać swoją sadzonkę już niebawem. Zielone nagrody będą bowiem gotowe do odbioru w naszej siedzibie przy ulicy Jaktorowskiej 15A w piątek, 1.04. w godzinach od 12:00 do 18:00. I nie, to nie jest prima aprilisowy żart – sadzonki naprawdę będą czekały na potwierdzone osoby.

Co mam zrobić, jeśli nie uzbierałem 100 punktów?

Ci użytkownicy naszego Recomatu, którzy do 1.04. nie zdążą zebrać puli 100 punktów, mogą dalej segregować butelki PET i puszki aluminiowe, zbierając kolejne punkty. O następnej możliwości odbioru drzewka poinformujemy z pewnością. Nic nie stoi także na przeszkodzie, by zdobyć sadzonkę 1.04. i zacząć zbierać punkty, uprawniające do odbioru kolejnego drzewka. Podczas poprzednich edycji naszej akcji zadrzewiliśmy ponad 9 hektarów ziemi – to aż 12 pełnowymiarowych boisk piłkarskich. Liczymy, że z Waszą pomocą w tym roku zadrzewimy kolejne hektary naszej planety!