Weekend w Słupsku za nami

Weekend w Słupsku za nami
Data2022-06-10

Jako dobry sąsiad po raz kolejny postanowiliśmy włączyć się w organizację wydarzeń lokalnych. Tym razem, pojawiliśmy się w Słupsku oraz pobliskiej Krępie Słupskiej, gdzie odbywały się wydarzenia dla mieszkańców. Jako EMKA S.A. każdorazowo staramy się w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu dać coś od siebie lokalnej społeczności – tym razem okazji było kilka.

Dzień Mieszkańca Gminy Słupsk

Coroczna impreza dla mieszkańców gminy tym razem odbyła się na Lotnisku w Krępie Słupskiej. Podczas jej trwania ,uczestnicy mieli okazję podziwiać wystawę samolotów, a także wziąć udział w pokazach lotniczych, organizowanych przez Aeroklub Słupski. Chętni mogli spróbować swoich sił w konkursie, w którym do wygrania były vouchery na loty zapoznawcze w Aeroklubie Słupskim, istniała także możliwość rozmowy z zawodowymi pilotami. Nie zabrakło także występów lokalnych zespołów, a punktem kulminacyjnym wydarzenia był koncert Roksany Węgiel. Co ważne jednak – atrakcji nie brakowało także dla nieco młodszych gości tego wydarzenia.

Gry, zabawy, konkursy i animacje

Przybyłe na miejsce dzieci mogły skorzystać z przygotowanych dla nich warsztatów tematycznych, a także spędzić czas na grach i animacjach. Jako EMKA S.A. przygotowaliśmy między innymi szereg animacji dla najmłodszych, ponadto – podobnie, jak podczas akcji “Odpad zdasz, drzewko masz!” na parkingu E.Leclerc, pojawiła się z nami “Ekipa Junaka”. Dzieci mogły zatem po raz kolejny zostać superbohaterami, ratując nasza planetę przed ekologiczną katastrofą – a wszystko to z uśmiechem na twarzy i pozytywną energią, jaką emanuje zarówno Junak, jak i towarzyszący mu Bumblebee.

Gotowi… do startu…. START!

W niedzielę 5 czerwca z kolei na terenie Stadionu 650-lecia w Słupsku odbywał się 48. Dziecięce Zawody Rowerkowe. Młode kolarki i młodzi kolarze w wieku od 3 do 9 lat mogli spróbować swoich sił, ścigając się na dystansach przewidzianych dla ich grup wiekowych. I tak, 3-latki i 4-latki rywalizowały na dystansie 40 metrów, 5- i 6-latki na dystansie 60 metrów, 7- i 8-latki miały do pokonania odległość 100 metrów, a 9-latki musiały w jak najszybszym czasie pokonać dystans 200 metrów. Co ważne, na wszystkie dzieci – niezależnie od zajętego przez nich miejsca – czekał słodki upominek, a także możliwość stanięcia na podium, by mieć zrobione pamiątkowe zdjęcie.

 

Pora na odpoczynek

Zarówno rodzice startujących zawodników, jak i najmłodsi rowerzyści mogli zrelaksować się w przygotowanej przez nas strefie z leżakami. Nie zabrakło także obowiązkowego na współorganizowanych przez nas eventach popcornu, który jak zwykle cieszył się duża popularnością. Ponadto dla małych sportowców przygotowaliśmy upominki w postaci gadżetów naszej firmy. Miniony weekend w Słupsku i Krępie Słupskiej to był dobry, sąsiedzki czas i cieszymy się, że mogliśmy tam być razem z Wami! To była fantastyczna przygoda i okazja do aktywnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu, zwłaszcza biorąc pod uwagę dopisującą pogodę.