Konferencja w Gdańsku za nami!

Konferencja w Gdańsku za nami!
Data2022-11-25

W dniach od 22 do 24 listopada 2022 roku w Gdańsku odbyła się  już po raz 19. konferencja branżowa.  

Wydarzenie organizowane przez firmę Abrys nosiło tytuł „Termiczne przekształcanie odpadów – odzysk energii”. I podobnie, jak na wcześniejszych edycjach, nie mogło zabraknąć na niej także przedstawicieli naszej firmy.

19. konferencja Abrysu

Podobnie jak w ubiegłych latach, konferencja stanowiła doskonałą okazję do poruszenia najistotniejszych dla naszej branży tematów. Wśród nich nie mogło zabraknąć rozważań na temat wpływu European Green Deal oraz pakietu Fit For 55 na funkcjonowanie i rozwój działających na terenie naszego kraju Instalacji Odzysku Energii (IOE), a także perspektywy tworzenia kolejnych tego typu inwestycji. Uczestnicy konferencji mogli wziąć udział nie tylko w licznych prezentacjach, ale i panelach dyskusyjnych, wchodzących w skład największego krajowego forum wymiany doświadczeń dla specjalistów z branży odzysku energii znajdującej się w odpadach. Na uczestników czekała ponadto możliwość zwiedzania Zakładu Termicznego Przekształcania Odpadów w Gdańsku na etapie finiszu budowy tego obiektu.

Prelekcja o influencer marketingu

Wśród zaplanowanych dla uczestników konferencji prelekcji znajdowała się także jedna, szczególna – przygotowana przez Wiceprezes Zarządu EMKA S.A., Małgorzatę Rdest. Jej tematem był „Influencer marketing jako narzędzie edukacji o odpadach medycznych i ich termicznym unieszkodliwianiu”. W ramach krótkiego wykładu mogliśmy podzielić się ze zgromadzoną publicznością szczegółami, dotyczącymi naszego nowego projektu, jakim jest Akademia EMKA. Ta akcja edukacyjna łączy ze sobą aż 16 twórców, publikujących treści o tematyce medycznej i okołomedycznej. Do tej pory udało nam się dotrzeć do 1,3 mln odbiorców, generując średnio 45 tysięcy odsłon współtworzonych postów w takich serwisach społecznościowych, jak Facebook, YouTube, Instagram czy TikTok. 

Termiczne przekształcanie odpadów wymaga edukowania

„Zdajemy sobie sprawę z tego, świadomość społeczna dotycząca odpadów medycznych jest niewielka – nie tylko w odniesieniu do ogólnej wiedzy o odpadach i ich utylizacji. Wychodząc naprzeciw takiemu wyzwaniu, postanowiliśmy zorganizować akcję edukacyjną, którą nazwaliśmy Akademia EMKA.” – wyjaśnia Małgorzata Rdest. – „Obecna konferencja, zorganizowana przez firmę Abrys to doskonała okazja, by nie tylko przybliżyć jej uczestnikom szczegóły naszej inicjatywy, ale przede wszystkim zwrócić uwagę na konieczność ciągłego edukowania społeczeństwa. Wiele dobrego dzieje się w Polsce w kierunku coraz większego wykorzystywania instalacji termicznego przekształcania odpadów, jednak życie pokazuje, że nie zawsze właściwe działanie przedsiębiorstw z naszej branży idzie w parze ze zrozumieniem ze strony mieszkańców. Docieranie do nich za pomocą rozmaitych kanałów dystrybucji treści, w tym właśnie poprzez influencer marketing, może tymczasem okazać się skuteczną metodą walki z niewiedzą, a tym samym kształtowania świadomego, ekologicznego społeczeństwa” – podkreśla.