Targi GITEX Global w Dubaju

Targi GITEX Global w Dubaju
Data2023-11-07

Przedstawiciele naszej firmy starają się szukać innowacji i szans na rozwój na całym świecie.

Jednym z wydarzeń, które mieliśmy przyjemność w minionym czasie odwiedzić były targi GITEX Global, odbywające się od 15 do 20 października 2023 roku w Dubaju.

Czym jest GITEX Global?

GITEX Global to odbywające się co roku w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, a ściślej – w Dubaju – prestiżowe wydarzenie, które gromadzi tysiące wystawców. Pojawiają się na nim przede wszystkim przedsiębiorstwa, które prezentują nowe technologie oraz ich potencjał biznesowy.  W tegorocznej edycji GITEX Global wzięło udział ponad 4 000 firm technologicznych, międzynarodowi prelegenci, eksperci branżowi, startupy, podmioty rządowe oraz aktywni inwestorzy.

Organizowane w Dubaju targi oferują uczestnikom przede wszystkim możliwość nawiązania nowych kontaktów biznesowych oraz umożliwiają spotkania z liderami rynku technologicznego. Dają także szansę poznania innowacyjnych rozwiązań, które są w stanie zrewolucjonizować współczesny świat oraz gwarantują dostęp do dynamicznie rozwijającego się rynku, jakim bez wątpienia jest Bliski Wschód. 

Targowy świat pełen innowacji

„Targi GITEX Global w Dubaju zrobiły na nas ogromne wrażenie, zwłaszcza pod kątem technologicznym” – przyznaje Loujane Burawi, Specjalista ds. Sprzedaży w EMKA S.A. – „Naszą uwagę zwrócił już sam wygląd stoisk, które przyciągał wzrok nietypowymi kształtami lub rozwiązaniami technologicznymi, jakie wykorzystano przy ich budowie bądź dekoracji. Pobyt w Dubaju przede wszystkim upłynął nam na rozmowach z potencjalnymi kontrahentami. Na targach GITEX Global spędziliśmy trzy dni, nie licząc przelotu, jednak wykorzystaliśmy ten czas do granic możliwości, zapoznając się z dostępnymi ofertami nowych technologii i ich potencjału biznesowego. Naszą uwagę zwracały nie tylko międzynarodowe firmy technologiczne i przedstawiający ich innowacje prelegenci, ale także większe i mniejsze startupy technologiczne oraz szereg ekspertów, obecnych na miejscu, by szerzyć globalnie nowe rozwiązania technologiczne, które przysłużą się ludzkości. Nieodłączną cechą firmy EMKA S.A. jest innowacja i cieszymy się, że mogliśmy znaleźć się w gronie tak wielu innych innowatorów, szukających nowych, niekiedy ryzykownych rozwiązań” – dodaje.