Tablice matematyczne dla uczniów z powiatu żyrardowskiego

Tablice matematyczne dla uczniów z powiatu żyrardowskiego
Data2023-04-05

Nie ulega wątpliwości, że nauka – zgodnie ze staropolskim powiedzeniem – jest kluczem do osiągnięcia potęgi.

Nie tylko tej rozumianej jako władza czy prężnie działający biznes, ale także potęgi naszego umysłu. To właśnie o niego powinniśmy dbać na co dzień, a pomocne mogą być w tym różnego rodzaju materiały dydaktyczne. Wiedzą o tym zwłaszcza maturzyści, którzy doceniają moc, jaka kryje się w tablicach matematycznych.

Czym są tablice matematyczne?

Od 2023 roku na maturze obowiązują nowe tablice matematyczne. To swoisty zbiór wybranych przez Centralną Komisję Egzaminacyjną wzorów matematycznych, które dozwolone są do użytku przez uczniów podczas egzaminu maturalnego z matematyki. Zebrane w formie przystępnej broszury czy też książeczki, tablice matematyczne zawierają kompendium wiedzy z zakresu matematyki, obowiązującego od szkoły podstawowej, aż po szkołę średnią.

Wychodząc naprzeciw tegorocznym maturzystom, jako EMKA S.A. przygotowaliśmy drukowane egzemplarze tablic matematycznych. Przygotowane przez nas bezpłatne materiały zgodne są z wymogami Centralnej Komisji Egzaminacyjnej na 2023 rok i stanowią nieocenioną pomoc dla uczniów nie tylko w trakcie egzaminu dojrzałości, ale także podczas nauki do matury.

Szkoły, które odwiedziliśmy

Mając gotowe broszury z tablicami matematycznymi, postanowiliśmy odwiedzić szkoły z powiatu żyrardowskiego i przekazać uczniom bezpłatne materiały. Wierzymy, że pozwolą one na jak najlepsze przygotowanie się do egzaminu dojrzałości. Wśród szkół, które skorzystały z oferowanych przez nas materiałów, znalazły się:

  • Zespół Szkół Nr 1 w Żyrardowie,
  • Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Żyrardowie,
  • Zespół Szkół Nr 2 w Żyrardowie,
  • Zespół Szkół Nr 3 w Wiskitkach,
  • Liceum Ogólnokształcące w Mszczonowie,
  • Liceum Ogólnokształcące w Puszczy Mariańskiej.

 

Łącznie przekazaliśmy ich uczniom 553 tablice i wierzymy, że przyczynią się one do uzyskania 553 pozytywnych wyników egzaminu maturalnego z matematyki.

Pomocna dłoń

„Cieszę się z tego, że tak wiele szkół wykazało zainteresowanie oferowaną przez nas pomocą. Choć sama maturę pisałam już jakiś czas temu, pamiętam doskonale, że podczas egzaminu maturalnego z matematyki zestaw tablic matematycznych stanowił nieodzowną pomoc. To nie tyle kwestia pamiętania poszczególnych wzorów, które przez lata zapisały się w pamięci uczniów – to także tabela zawierająca wartości funkcji trygonometrycznych, takich jak sinus i cosinus poszczególnych kątów, pochodne funkcji czy też wzory związane z rachunkiem prawdopodobieństwa” – wylicza Wiceprezes Zarządu EMKA S.A., Małgorzata Rdest. – „Jestem przekonana, że uczniowie powiatu żyrardowskiego wykorzystają we właściwy sposób otrzymane od nas materiały. Prowadzona przez nas działalność nieodzownie wiąże się ze społeczną odpowiedzialnością biznesu. Chcemy, by lokalna młodzież miała jak najlepsze warunki do startu w przyszłość, dlatego postanowiliśmy podarować im realną pomoc podczas egzaminu maturalnego z matematyki. Królowej nauk, która przydaje się w życiu niejednokrotnie, choć na co dzień nie zdajemy sobie z tego sprawy” – podkreśla.