Ruszyliśmy z kampanią #AkademiaEMKA!

Ruszyliśmy z kampanią #AkademiaEMKA!
Data2022-10-11

Prowadzona przez nas działalność dla naszych Klientów wydaje się oczywista, a zarazem – potrzebna.

Często jednak słyszymy o tym, że sam temat odpadów medycznych stanowi dla wielu osób zagadkę. Nie tylko nie do końca wiedzą, co może być traktowane jako tego rodzaju odpad, ale i ogólnodostępna wiedza na temat wytwarzania, utylizowania czy też obchodzenia się z tego typu odpadami jest bardzo niewielka. Uznaliśmy, że pora to zmienić!

Czym jest #AkademiaEMKA?

Pod hasłem #AkademiaEMKA postanowiliśmy zapoczątkować na Instagramie – ale nie tylko – kampanię edukacyjną, mającą na celu zwiększenie świadomości społeczeństwa – zarówno lekarzy, pielęgniarek, medyków, jak i osób zupełnie spoza branży medycznej – na temat prawidłowego postępowania z odpadami medycznymi oraz procesu ich bezpiecznej utylizacji. Uważamy bowiem, że to właśnie poprzez edukowanie i wyjaśnianie w prosty sposób tego, co dla wielu niezrozumiałe, możemy przyczynić się nie tylko do wyjaśnienia istniejących nieścisłości, ale też poprawy bezpieczeństwa w naszym otoczeniu. Tym samym #AkademiaEMKA to długofalowy projekt, który powoli zaczyna nabierać rozpędu, a pierwsze efekty można już dostrzec na naszym Instagramowym profilu @emka.sa.

Nie jesteśmy sami

Choć na odpadach medycznych się trochę znamy, postanowiliśmy nie prowadzić kampanii sami – do pomocy i wspólnego edukowania zaprosiliśmy ekspertów, których działalność związana jest z branżą medyczną i chętnie dzielą się nią na swoich Instagramowych profilach. Tym samym wśród naszych partnerów znalazły się takie profile na Instagramie, jak:

A także innych członków Instagramowej społeczności, których aktywność związaną z kampanią edukacyjną #AkademiaEMKA będzie można dostrzec już niebawem.

Edukacja to podstawa

„Odpowiedzialność społeczna biznesu to nie tylko właściwe prowadzenia swojej działalności, dbając o bezpieczeństwo i szeroko rozumiany dobrobyt lokalnej społeczności” – podkreśla Małgorzata Rdest, Wiceprezes Zarządu EMKA S.A. – „Nie mniej ważne, jeśli nie ważniejsze jest kształtowanie właściwych postaw. Z jednej strony można ten cel osiągnąć poprzez dawanie dobrego przykładu, co jako EMKA S.A. robimy choćby poprzez naszą ekologiczną akcję “Odpad zdasz, drzewko masz”. Z drugiej jednak strony, warto wymagać od siebie więcej, niż jest to konieczne – zwłaszcza, że im więcej z siebie damy, tym więcej zyskamy jako społeczeństwo. Rozpoczęta przez nas akcja edukacyjna #AkademiaEMKA to edukacyjna cegiełka, jaką chcemy od siebie dołożyć, by wszystkim nam żyło się lepiej, a przede wszystkim bezpieczniej. Dawka wiedzy z dziedziny odpadów medycznych, którą dzielimy się z innymi, może w pewnym momencie okazać się w życiu każdego z nas użyteczna – dlatego postanowiliśmy podjąć się misji szerzenia informacji na tematy dotyczące naszej branży” – dodaje.

Nie tylko posty na Instagramie

Dostępne obecnie posty, zamieszczane przez partnerów akcji w serwisie Instagram to zaledwie pierwszy krok. W planach kampanii edukacyjnej #AkademiaEMKA przewidziane są także inne formy działalności – przykładowo we wtorek, 11.10.2022 roku o godzinie 19:00 odbędzie się #MedTalk LIVE, podczas którego Małgorzata Osmola, założycielka projektu Polki w Medycynie, porozmawia z Małgorzatą Rdest, Wiceprezes firmy EMKA S.A. o genezie projektu, dyskryminacji kobiet w ochronie zdrowia oraz wielu innych, interesujących tematach, dotyczących kariery kobiet w medycynie. Gorąco zapraszamy do dołączenia dzisiaj o 19 do #MedTalk LIVE na Instagramie!