Rozdaliśmy kolejne sadzonki!

Rozdaliśmy kolejne sadzonki!
Data2022-09-20

Prowadzona przez nas akcja „Odpad zdasz, drzewko masz!” od wielu lat cieszy się powodzeniem.

Nie inaczej było i tym razem – w miniony piątek, 16.09. po raz kolejny rozdaliśmy sadzonki drzew i krzewów tym uczestnikom naszej akcji, którzy na swoim koncie mieli przynajmniej 100 punktów. Aby zakwalifikować się do odbioru sadzonki, wystarczyło do Recomatu, stojącego przy Alei Partyzantów 8 w Żyrardowie wrzucić 100 plastikowych butelek PET lub aluminiowych puszek po napojach, a każdy włożony do urządzenia odpad zmieniał się w jeden punkt, przypisany do konta użytkownika.

 

Tysiące punktów, dziesiątki sadzonek

Choć z góry zakładaliśmy, że przyjdzie wiele osób, frekwencja przerosła nasze oczekiwania. Ba, równie zaskakujące były wyniki punktowe uczestników naszej akcji. Rekordzista miał na swoim koncie 3727 punktów, co oznacza, że oddał do Recomatu dokładnie taką liczbę odpadów! Robi, wrażenie, prawda? Co więcej, kolejna czwórka rekordzistów miała od 2000 do przeszło 2500 punktów. Tym samym rekordzista tej edycji naszej akcji wrócił do domu bogatszy o 37 sadzonek, a cała piątka odebrała w piątek aż 130 sadzonek!

Rekord goni rekord

„Aby nasza akcja mogła trwać przez cały rok, postawiliśmy na Recomat i dedykowaną mu aplikację” – przyznaje Prezes Zarządu EMKA S.A., Krzysztof Rdest. – „Pomysł na Recomat zrodził się w trudnych czasach pandemii, kiedy nie mogliśmy się spotykać i wcześniejszy format naszej akcji był trudny do zrealizowania. Okazało się to jednak pomysłem niezmiernie trafionym! Dostawca Recomatu powiedział nam, że bijemy wszystkie rekordy w Polsce, jeśli chodzi o używanie Recomatu. Jest to możliwe przede wszystkim dlatego, że zaufało nam wielu z Państwa, oddając odpady do tego urządzenia i stawiając na ich recykling. Nie byłoby to jednak możliwe, gdyby nie zaufali nam również patroni organizowanej przez nas akcji. Z tego miejsca chciałbym podziękować Prezydentowi Miasta Żyrardowa, Panu Lucjanowi Krzysztofowi Chrzanowskiemu za możliwość postawienia Recomatu w centrum miasta oraz Narodowemu Funduszowi Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej za patronat, jakim objął naszą akcję. Tym samym po raz kolejny potwierdza się nasza teoria, że najlepsi pracują z najlepszymi.”

Do koloru, do wyboru

Oczekujący w kolejce przed bramą naszej firmy mogli być jednak spokojni o to, czy wystarczy dla nich sadzonek. A było w czym wybierać – zainteresowani mogli skusić się na drzewka owocowe, tuje szmaragdy, wrzosy lub hortensje bukietowe. Te ostatnie cieszył się największą popularnością, bowiem rozeszły się w niecałą godzinę! Mimo to dobry humor dopisywał nie tylko uczestnikom naszej akcji, którzy mogli odebrać swoje zielone nagrody, ale także nam. Po raz kolejny pokazaliśmy bowiem światu (i sobie wzajemnie), że potrafimy dbać o naszą planetę, zazieleniać ją, a równocześnie porządkować i segregować odpady, które otaczają nas na co dzień. Już nie możemy doczekać się wiosennej edycji naszej akcji – mamy nadzieję, że mieszkańcy Żyrardowa i okolic również!